e6440 stacja dokująca

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
ve
venue
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2017, 21:26

e6440 stacja dokująca

Postautor: venue » 16 paź 2017, 21:44

Przeglądam to forum od dawna i do tej pory zawsze znalazłem rozwiązanie swoich problemów, teraz muszę prosić o pomoc. Chodzi o działanie (a właściwie jego brak) stacji dokującej z e6440. Po podłączeniu do stacji laptopa, zaczyna ona mrugać, po włączeniu laptop uruchamia się powoli, kontrolka ładowania się nie pali, choć porty działają (mysz, klawiatura monitor przez vga i dvi).
Krótko mówiąc, nie ma przesyłu zasilania do komputera i właściwie stacja czerpie prąd z baterii.
Stacja i zasilacz są sprawne (2 inne laptopy działają idealnie, sprawdzałem też z innymi stacjami), BIOS aktualny. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją i mógłby coś podpowiedzieć. Laptop od nowości nie współpracował ze stacją. Z góry dziękuję za pomoc.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: e6440 stacja dokująca

Postautor: piotr_solek » 17 paź 2017, 10:37

O jakiej mocy masz zasilacz? Poniżej 130W nie wchodzi w grę. Ja mam u siebie 180W lub 240W ( drugi laptop o mocniejszej konfiguracji potrzebuje mocniejszego zasilacza).

By nie zgadywać dobrze jest podać na początku najważniejsze parametry urządzeń jak podstawowa konfiguracja laptopa ,model stacji dokującej , moc zasilacza.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ve
venue
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2017, 21:26

Re: e6440 stacja dokująca

Postautor: venue » 17 paź 2017, 16:15

Dzięki za odzew. Stacja jest e-port simple usb 2, zasilacz standardowa 90 i 130 W oryginały. laptop i5 4300m z kartą amd dysk ssd i 8 gb ram. Z kolegą z pracy "informatykiem" doszliśmy do wniosku, że problem chyba nie jest w konfiguracji czy softwarze - kontrolka ładowania powinna palić się również w stanie wyłączonym. tymczasem nie ma żadnej reakcji w komputerze - stacja zaczyna mrugać, tzn klawisz power i strzałka przycisku wysuwania laptopa ze stacji


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: e6440 stacja dokująca

Postautor: piotr_solek » 17 paź 2017, 23:04

Jak pisałem podpinając stację roboczą Precision musiałem użyć 180W zasilacz. Miałem to szczęście , że był na stanie.

Jeśli stacja dokująca jest sprawna jak i wejścia w laptopie to w zasilaczu bym szukał rozwiązania . Choć o ile dobrze pamiętam jak jest problem z zasilaczem to wyświetla się stosowna informacja. Jeśli na najbliższym czasie doszukam się 130W to zobaczę jak się u mnie zachowuje. Ilość mrugnięć ma znaczenie więc warto policzyć i użyć wyszukiwarki by odnaleźć wyjaśnienie.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika