Inspiron 3537 - zasilanie / bateria

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ro
roballo2009
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2017, 13:21

Inspiron 3537 - zasilanie / bateria

Postautor: roballo2009 » 08 paź 2017, 13:42

Witam,
jestem nowy na forum.
Mam mały problem ze swoim Dellem Inspiron 3537 (po gwarancji), a dokładnie zaistniały następujące zdarzenia:
- laptop na wpiętej baterii i podpięty do zasilania 230V, po wyciągnięciu wtyczki wyłączył się
- próbowałem następnie na samej baterii włączyć go i nic z tego, tzn. zaskoczył na 1 sek. ale się nie odpalił
- na drugi dzień ok, włączył się na samej baterii, ale gdzieś na poziomie 60% naładowania baterii wyłączył się
- teraz działam na samym kablu, bateria w szafce i jest ok

Co może być przyczyną? Bateria? Byłem w serwisie lapków i koleś mi powiedział, że miesiąc może szukać... :/

Pozdrawiam
R


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 3537 - zasilanie / bateria

Postautor: piotr_solek » 08 paź 2017, 19:31

A jaki jest stan baterii? Poziom zużycia. Czego miesięc mają szukać..usterki czy baterii? Zrób test diagnostyczny dostępny na stronie producenta.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ro
roballo2009
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2017, 13:21

Re: Inspiron 3537 - zasilanie / bateria

Postautor: roballo2009 » 10 paź 2017, 18:21

Usterki facet chciał szukać miesiąc.
Teraz jak dłużej działam na kablu to jest ok. Co do testu diagnostycznego to jak była bateria to test nie chciał się skończyć. Jak inaczej sprawdzić stan baterii??


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 3537 - zasilanie / bateria

Postautor: piotr_solek » 10 paź 2017, 19:07

roballo2009 pisze:Usterki facet chciał szukać miesiąc.

Kpina. Serwis godny unikania szerokim łukiem.

Jeśli bateria nie jest jakoś fizycznie uszkodzona ani miejsce na nią (w laptopie) i używasz oryginalny zasilacz to można założyć ze to wina baterii. W domowych warunkach raczej nie da się wiarygodnie sprawdzić stanu baterii.. Można spróbować podłączyć ja już po uruchomieniu laptopa ale jest to czynność mogąca wywołać bliżej nieokreślone problemy z uszkodzeniem sprzętu włącznie.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ro
roballo2009
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2017, 13:21

Re: Inspiron 3537 - zasilanie / bateria

Postautor: roballo2009 » 10 paź 2017, 20:16

No wiem, że kpina. Stronę koleś ma fajną, ale na tym się kończy :) Drugi facet powiedział mi, że może rozkręcić i pomierzyć co nie co i prawdopodobnie to jakiś scalak od modułu ładowania baterii, etc., a że wszystko jest na płycie głównej to wchodzi w grę wymiana scalaka lub płyty :/

No nic pewnie poszukam sobie baterii. Serwis TAG: HX43SZ1. Może jest jakiś fajny zamiennik z większą pojemnością?

Pozdrawiam
R


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 3537 - zasilanie / bateria

Postautor: piotr_solek » 11 paź 2017, 12:25

Jeśli to problem z płytą np jak u mnie moduł ładowania . Sprawne trzy baterie a laptop ich nie rozpoznaje i nie ładuje. By z takiej (rozładowanej baterii) wystartować muszę ją naładować w drugim laptopie. Oczywiscie po rozladowaniu znowu muszę pracować na zasilaczu i naładować w drugim laptopie.

Warto więc dokładnie sprawdzić, gdzie leży problem.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]