Inspiron 15 Gaming 7567 - bardzo powolne WiFi

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ku
kuchtek
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2017, 20:25

Inspiron 15 Gaming 7567 - bardzo powolne WiFi

Postautor: kuchtek » 07 wrz 2017, 20:33

Cześć,
zajrzałem tutaj, bo już nie mam niestety żadnego pomysłu na moją usterkę :(
w poniedziałek kupiłem wspomnianego wyżej della Inspiron 15 Gaming 7567. Otóż problem jest taki, iż na połączeniu bezprzewodowym na wbudowanym Windows 10 Pro wyciągam maksymalnie 3mb/s, a często prędkość połączenia nie przekracza 1mb/s... Co warte uwagi - w tym samym czasie upload waha się w okolicach 15mb/s !
Mam router z Orange, na którym na innym komputerze bez problemu wyciągnę 30mb/s. Na kablu na nowym dellu spokojnie ok. 50mb/s. Router nie jest niczemu winny co już sprawdziłem.
Mało tego, karta sieciowa też nie jest temu winna (Intel Dual Band AC-3165). A to dlatego, że na tym komputerze, na live ubuntu osiąga gładko 35mb/s...
Zanim nabyłem ten komputer, bawiłem się przez jeden dzień z Dell Inspiron 7560 i5-7200/16G/256+1000/10Pro FHD złoty z x-kom. Oddałem go właśnie przez wifi, gdyż spodziewałem się, że trafił mi się wadliwy egzemplarz.
Sterowniki pobierałem z della - nie pomogły.
Pobierałem ze strony Intela - również nie pomogły.
Instalowałem zarówno najnowszą wersję, jak i wersje starsze - niestety wciąż bez powodzenia.
Naprawdę nie mam pomysłu jak temu zaradzić. Proszę Was o pomoc.


ku
kuchtek
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2017, 20:25

Re: Inspiron 15 Gaming 7567 - bardzo powolne WiFi

Postautor: kuchtek » 07 wrz 2017, 21:42

Ok, jestem jeden krok do przodu (albo do tyłu).
Udało mi się poprawić download do 18mb/s. W jaki sposób ? Przestawiłem w routerze Orange Airbox 802.11 b/g/n na 802.11 b/g.
No ale to raczej rozwiązanie tymczasowe, gdyż na Linuxie działa normalnie na b/g/n. Karta ma wsparcie na b/g/n/ac...


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]