Inspiron 5767 i drugi dysk zamiast DVD

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
To
Tojo
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2017, 18:27

Inspiron 5767 i drugi dysk zamiast DVD

Postautor: Tojo » 25 lip 2017, 18:40

Cześć!

Mam Inspirona 5767. Przez zaprzyjaźnioną firmę kupiłem go w nieco zmodyfikowanej konfiguracji. Jako dysk podstawowy zainstalowany jest SSD 480 GB, a będący oryginalnie HDD 1TB podpięty jest przez adapter w miejscu napędu DVD. Wszystko pięknie działa. Jest jednak pewien problem, mianowicie złącze SATA komputer - adapter. Losowo nie łapie kontaktu i dysk HDD nie jest widziany.
Wiem, że to nie jest tylko mój problem, więc pozwoliłem sobie napisać na Forum. Może ktoś ma na to patent? Może jest jakiś adapter, o którym wiecie, że działa bezproblemowo. Ja mam jakiś markowany przez niemiecką firmę Digitus, ale to oczywiście chińczyk.

Z góry dziękuję! :)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 5767 i drugi dysk zamiast DVD

Postautor: piotr_solek » 26 lip 2017, 12:38

Nie łapie kontaktu (przy włączeniu, nie rozpoznaje) czy przechodzi w stan uśpienia kiedy nie jest używany? Czy adapter jest dobrze wpięty? Można odkręcić spód i sprawdzić. DVD zazwyczaj jest przykręcone jedną śrubka a te adapter zdaje się tego nie mają.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
To
Tojo
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2017, 18:27

Re: Inspiron 5767 i drugi dysk zamiast DVD

Postautor: Tojo » 28 lip 2017, 08:38

Po włączeniu dysk nie jest widziany przez system, czyli nie ma kontaktu - tak myślę. Jeszcze jedno. Jak nie widzi dysku i go wyłączę, a następnie nacisnę na klawiaturę (nie przez klawisze!) w okolicy złącza, to na 90% "złapie kontakt" i po włączeniu kompa dysk jest widoczny.
Jeśli jest widoczny po włączeniu, to wszystko jest OK.
Śrubka mocująca jest, ponieważ przełożyłem blaszkę z napędu DVD. Zresztą ona w zasadzie zapobiega tylko wysunięciu się kieszeni...


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 5767 i drugi dysk zamiast DVD

Postautor: piotr_solek » 28 lip 2017, 17:51

Tojo pisze:Śrubka mocująca jest, ponieważ przełożyłem blaszkę z napędu DVD. Zresztą ona w zasadzie zapobiega tylko wysunięciu się kieszeni...


No właśnie.

Z tym naciskaniem to bym uważał bo port SATA w laptopie wystaje. Takie naciskanie może ukruszyć (o ile już nie są ukruszone) styki. To samo tyczy się samej kieszeni hdd (port do podpięcia dysku). Niektóre adaptery mają dodatkowo plastikową "blekę" dociskającą dysk do portu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]