Denerwujące sterowniki

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Sa
Sami88
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2017, 21:59

Denerwujące sterowniki

Postautor: Sami88 » 23 lip 2017, 14:55

Witam, mam ciągle problem ze sterownikami, widać iż komputer nie działa w pełni swych możliwości. Ściągnąłem program DriverDoc gdzie wykazał wszystkie przestarzałe sterowniki. Problem w tym iż instalowałem według mnie nowe. Czy jest jakiś program Dell do sprawdzenia sterowników ? Dell System Detect zainstalowałem. Choć też nie wiem po co bo chodzi w tle i nic nie daje.


mr
mrbzyq
Posty: 16
Rejestracja: 12 lis 2014, 11:07

Re: Denerwujące sterowniki

Postautor: mrbzyq » 24 lip 2017, 11:17

Ja swojego czasu korzystałem z programu Driver Magician. Dosyć przyjemny program do robienia backupu i przywracania sterowników. Dodatkowo posiada opcję sprawdzenie aktualności sterowników i w razie potrzeby umożliwia pobranie nowszych wersji (przeważnie ze strony producenta danego układu).


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Denerwujące sterowniki

Postautor: piotr_solek » 24 lip 2017, 14:22

Sami88 pisze:problem ze sterownikami, widać iż komputer nie działa w pełni swych możliwości. Ściągnąłem program DriverDoc gdzie wykazał wszystkie przestarzałe sterowniki. Problem w tym iż instalowałem według mnie nowe. Czy jest jakiś program Dell do sprawdzenia sterowników ? Dell System Detect zainstalowałem. Choć też nie wiem po co bo chodzi w tle i nic nie daje.


A jakie są jego pełne możliwości? Do czego masz odniesienie bo mam wrażenie , że sam nie wiesz czego oczekiwać od laptopa z 2013roku , masz za duże wymagania lub masz źle skonfigurowany system. Problemy sprzętowe powinny być wykryte w programie diagnostycznym. Dopasuj sobie i masz odpowiedź. Sterowniki są takie jakie są i nic nowego nie wymyślą bo mamy już nowe technologie. Jeśli coś teraz jest publikowane to głównie jakieś tam poprawki dot bezpieczeństwa. Windows 10 oferuje wszystko co trzeba pod kątem stabilności systemu.

Nie potrzebujesz sprawdzać co dzień czy są jakieś sterowniki bo się nie doczekasz. System Detect ułatwia obsługę klienta (dla administratorów) na stronie Dell lub być wykorzystana jako tylnie wejście dla hakerów :)) http://www.dell.com/support/article/uk/en/ukdhs1/sln117738/dell-system-detect--cz%C4%99sto-zadawane-pytania?lang=pl.
Można go odinstalować i zainstalować kiedy będzie taka potrzeba..

Zainstaluj system ze sprawdzonego źródła lub przywróć system. Pobierz dostępne sterowniki i to wszystko. Tutaj już nic nowego nikt nic nie wymyśli.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]