Wymiana klawiatury na podświetlaną

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
mr
mrbzyq
Posty: 16
Rejestracja: 12 lis 2014, 11:07

Wymiana klawiatury na podświetlaną

Postautor: mrbzyq » 11 lip 2017, 09:06

Witam.
Posiadam E6530 i chciałbym wymienić klawiaturę na podświetlaną. Czy cała operacja to zwykle plug&play czy trzeba coś ustawiać w jakichś dodatkowych opcjach / oprogramowaniu ?

I teraz pytanie dla bardziej wtajemniczonych - mam możliwość zakupu klawiatury backlit, ale bez elektroniki.
Czy podświetlenie będzie działać prawidłowo z elektroniką z mojej starej niepodświetlanej klawiatury ?
Zauważyłem, że w podświetlanych elektronika ma wlutowane dwa chipy, a w zwykłych tylko 1.
Ale akurat moja stara ma właśnie wlutowane dwa układy i miejsce na podpięcie taśmy od podświetlenia.

Czy ktoś już coś takiego robi z pozytywnym skutkiem ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wymiana klawiatury na podświetlaną

Postautor: piotr_solek » 11 lip 2017, 09:40

Musisz mieć dwa kabelki na klawiaturze i podłączyć do płyty. Ten szeroki nie zawsze jest sprzedawany z klawiaturami (można wykorzystać ten ze starej klawiatury). Klawiatury są kompatybilne z kilkoma modelami laptopów więc warto poszukać bo mogą być wystawione pod innymi nazwami.

Czy działa, zobaczysz zaraz po włączeniu. Zaświeci się na chwile na etapie ładowania BIOS. Jak naciśniesz F2 to znajdziesz odpowiednie funkcje do zwiększenia jasności. Potem przy pisaniu będzie się świecić i dodatkowo masz klawisz funkcyjny.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
mr
mrbzyq
Posty: 16
Rejestracja: 12 lis 2014, 11:07

Re: Wymiana klawiatury na podświetlaną

Postautor: mrbzyq » 11 lip 2017, 10:37

Dzięki za szybką odpowiedź ;)
Rozumiem, że w BIOSie ustawienia od podświetlenia pojawią się dopiero po podpięciu klawiatury, bo w tej chwili nic takiego nie mam.

Wiem jak wygląda klawiatura z podświetleniem i że ma dodatkową taśmę od ledów.
Mogę nabyć taką klawiaturę
Obrazek

Moja klawiatura wygląda mniej-więcej tak:
Obrazek

I pytanie czy jak podepnę swoją starą płytkę z elektroniką, to podświetlenie będzie działać ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wymiana klawiatury na podświetlaną

Postautor: piotr_solek » 11 lip 2017, 17:24

Wątpię, że to tylko kwestia elektroniki. Popytaj speców na "elektrodzie". Może ktoś się z tym bawił. Opcje podświetlania w BIOS ie są i nic tam nie trzeba włączać. Wszystko ustawisz z poziomu Windows klawiszem funkcyjnym.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
mr
mrbzyq
Posty: 16
Rejestracja: 12 lis 2014, 11:07

Re: Wymiana klawiatury na podświetlaną

Postautor: mrbzyq » 12 lip 2017, 07:53

To może dam sobie lepiej spokój i poszukam od razu z elektroniką.

Co do BIOSu to też mam ciekawostkę - przed aktualizacją, z tego co pamiętam, miałem jakieś opcje od podświetlenia.
Ale po aktualizacji do najnowszej wersji nic takiego nie znalazłem.
Czy to wina samego BIOSu czy może tego, że przy aktualizacji nie było podpiętej odpowiedniej klawiatury ?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]