XPS 9350 (13") vs 9550 (15") - przygotowanie do zakupu

Oto źródło wiedzy o laptopach Dell - przyda się każdemu, kto myśli o kupnie sprzętu.
Opowiedzcie - na jakim sprzęcie pracujecie i jak się sprawuje? Podzielcie się opiniami na temat komputerów Dell i pomóżcie Dellmaniakom wybrać właściwy sprzęt.
bi
biotopphoto
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:20

XPS 9350 (13") vs 9550 (15") - przygotowanie do zakupu

Postautor: biotopphoto » 07 lip 2017, 14:36

Cześć.

Jestem przed zakupem laptopa.
Przeznaczenie: Grafika, Fotografia, Kinematografia (montaż filmów 4K, profesjonalna edycja obrazu)

Z racji, że z Macbookiem Pro miałem już do czynienia (model 2015) i stwierdzam, że są to laptopy dla totalnych Januszy, a dodatkowo mój Asus z 2009 roku ma lepsze osiągi, wybór pada na kontynuacje przyszłości z Windows 10.

Najlepsze matryce jakie znalazłem w komputerach na Windowsie ma Dell. I teraz wybór stoi przede mną między XPSem 9350 13" lub 9550 15".

Mam możliwość kupienia tych dwóch:
https://www.x-kom.pl/p/264417-notebook- ... dotyk.html

https://www.x-kom.pl/p/278462-notebook- ... m-uhd.html


13" przemawia totalną mobilnością,

ale będąc przyzwyczajonym do sporego lapka, (15" XPS był by węższy o 2cm na głębokość i szerokość od mojego aktualnego) to 15" przemawia tym, że jest kombajnem roboczym. 4rdzenie vs 2 w 13", GTX 960, pokrycie kolorów matrycy Adobe RGB 100%.

Jedyny mankament jaki wyczytałem, to że przez zastosowania tak ściśniętej obudowy, mogą mieć problemy z równą pracą przy wysokim obciążeniu.

Czy ktoś miał jakieś problemy z danymi modelami?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: XPS 9350 (13") vs 9550 (15") - przygotowanie do zakupu

Postautor: piotr_solek » 11 lip 2017, 09:26

Te dwa laptopy nie można ocenić w tych samych kategoriach. Są ładne ale mogą mieć problem z odprowadzeniem ciepła. Podkładka pewnie pomoże w upalne dni. Są jednak modele 9360 z mocniejszą grafiką i niższą ceną niż ta z linków. XPS bym nie polecał do pracy (zwłaszcza jeśli mają pracować cztery fizyczne procesory z grafika. To jest seria mającą być kontrofertą dla "jabłka". Jak masz profesjonalne programy to sprawdź jakie karty graficzne są zalecane i czy faktycznie cztery procesory będą wsparciem. Modele z serii Precision są moim zdaniem warte porównania.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
bi
biotopphoto
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:20

Re: XPS 9350 (13") vs 9550 (15") - przygotowanie do zakupu

Postautor: biotopphoto » 17 lip 2017, 00:23

Właśnie trochę się naczytałem, że mają problemy z ciepłem. Niestety nie widzę żadnej Windowsowej alternatywy jeśli chodzi i wielkość laptopa (szerokość, głębokość, grubość laptopa) co przy ograniczonej przestrzeni w plecaku na sprzęt fotograficzny, jest dla mnie ważne (mój aktualny Asus A53SV nie mieści się często w kieszeni na laptopa w plecakach foto, najczęściej jest za gruby... i wtedy pożyczam się Macbooka...).

Temat wyboru poszedł trochę dalej i po pożyczeniu się 13", odrzucam go, bo jednak jest zbyt mały.

Wybór stoi między Dellem z 2015 roku vs 2016.
i7 / 32GB ram / SSD 512
Różnice, nowa siódma generacja i7, i upgrade z GTX 960 na GTX 1050. Najbardziej ciekawi mnie, jak w praktyce by wyglądała różnica 960 vs 1050.

Nowy http://www.kuzniewski.pl/p40947,dell-xp ... PwEALw_wcB


Wróć do „Opinie o laptopach Dell - forum dyskusyjne”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]