DELL z Outlet

Pytania (i odpowiedzi) odnośnie gwarancji Dell.
Po
Portal
Dellmania User
Posty: 119
Rejestracja: 09 cze 2010, 08:14

DELL z Outlet

Postautor: Portal » 15 lut 2017, 16:43

Witam
Zamierzam zakupic laptopa della z Outletu (odswiezony do ponownej sprzedazy). Gdzie mozna sprawdzic ( na stronie dell) po podaniu service TAG czy ten laptop byl naprawiany, jezeli tak to ile razy, z jakiej czesci swiata pochodzi, czy gwarancja jest honorowana przez dell polska ?


-----------------------------------------------------------------------------------
DELL Latitude 7490, E7470 ; DELL Inspiron 7348 ; DELL Inspiron 5548 ;
ThinkPad L470 (służbowy)
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL z Outlet

Postautor: piotr_solek » 15 lut 2017, 18:53

Nie ma takiego czegoś. Trzeba kierować się reputacją sprzedawcy i rzetelnością opisu. Po wpisaniu numeru urządzenia możesz jednak zobaczyć datę wysyłki i oryginalną konfigurację.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Po
Portal
Dellmania User
Posty: 119
Rejestracja: 09 cze 2010, 08:14

Re: DELL z Outlet

Postautor: Portal » 15 lut 2017, 19:56

a czy jak napisze do DELL i podam service TAG to udziela informacji czy byl naprawiany, jezlei tak to co ? czy raczej takich danych nie udzialaja

Co do rzetelności....to sprzedaje firma komputerowa..ma roznych laptopow DELL dziesiatki jak nie setki, wszystkie outletowe..mojej konfiguracje maja chyba z 20 szt...zgodnie z opisem to ze pochodza ze zwrotów, sa sprawdzone przepakowane przez DELL i trafiaja do ponownej sprzedazy z pelna gwarancja ( w tym przypadku 3 lata NBD)..jest takze opis ze sprzedawane laptopy serwisuje DELL Polska i podana data do ktorej obowazuje gwarancja..bez kilkunastu dni równe 3 lata zostalo.

I mam jeszcze jedno pytanko...jak sprawdzić po service tag w konfiguracji jaka matryca siedzi czy IPS ?


-----------------------------------------------------------------------------------
DELL Latitude 7490, E7470 ; DELL Inspiron 7348 ; DELL Inspiron 5548 ;
ThinkPad L470 (służbowy)
Awatar użytkownika
AMSO
Dellmania User
Posty: 90
Rejestracja: 27 wrz 2011, 08:17

Re: DELL z Outlet

Postautor: AMSO » 19 lut 2017, 09:08

Jeśli to taki produkt co był przepakowany to jakich chciałbyś informacji? :) Gdybyś kupował poleasingowy to wiesz tam po wpisaniu serwistaga masz w jakim krau był od kiedy do kiedy, czy zmieniano konfiguacje itp.


Szukasz sprzętu klasy biznes? U nas znajdziesz laptopy poleasingowe w klasie A między innymi marki Dell. Mamy również komputery poleasingowe tej firmy zapraszamy. My pomagamy zawsze i wszędzie :)
Po
Portal
Dellmania User
Posty: 119
Rejestracja: 09 cze 2010, 08:14

Re: DELL z Outlet

Postautor: Portal » 19 lut 2017, 10:37

a wiec kupiłem Latitude E7470 ....wiecie oprócz tego, że opakowanie zastępcze to nie poznałbym ze to z outletu..zero jakichkolwiek śladów użytkowania, dosłownie nówka z fabryki..nawet pachnie takim specyficznym zapachem fabrycznym...sprawdziłem programem diagnostycznym dysk ..tylko kilka godzin użytkowania (2 lub 3 , nie pamiętam juz) i kilka włączeń dysku ..czyli wynika ze nikt go wcześniej nie macał (włączanie chyba w fabryce), czyli ze zwrotu....ponadto napisałem do dell podając numer seryjny odpisali ze gwarancja międzynarodowa z 3 letnią NBD z opcja prosuport..jestem bardzo zadowolony z zakupu...prawie 40-50 procent taniej niż jakbym kupował nowy w sklepie ( no ten tez jest nowy). No chyba ze używany i wszystko, dosłownie wszystko w nim wymienili :) i popsikali fabryk-owym zapachem :)
Laptopik ma super matryce..dosłownie jestem zaskoczony taką jakością wyświetlanego obrazu..mam małą wade wzroku i na Inspironie 7348 (matryca szklana dotykowa) musialem czasami wkładać okulary, na tej nie musze.
Po wpisaniu service taga mam, że z ameryki...data opuszczenia fabryki początek stycznia 2017 r.

Dodatkowo jestem happy ze ma polska klawiature, bo duzo sprzetu na allegro ma klawiaturę gdzie nad cyfra 2 jest znak funta zamiast @ oraz inne zamienniki klawiszy.

Mam nadzieje ze posłuży mi i nigdy nie zawiedzie :), tak jak moje poprzedniki ze stajni DELL-a od kilku dobrych lat.

PS. a tak zapytam...czy sa tu na forum nadal jacyś pracownicy wsparcia DELL (tak jak kiedyś) ? czy zakazano im uczestniczenia w wypowiedziach na lamach forum ?


-----------------------------------------------------------------------------------
DELL Latitude 7490, E7470 ; DELL Inspiron 7348 ; DELL Inspiron 5548 ;
ThinkPad L470 (służbowy)
f1
f1emodel
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2017, 14:23

Re: DELL z Outlet

Postautor: f1emodel » 30 kwie 2017, 14:30

@ Portal, mógłbyś podpowiedzieć w jaki sposób można kupić komputer z dell outlet?

Na polskiej stronie dell'a nie potrafię znaleźć zakładki outlet, na stronie dell us jest kilka fajnych, interesujących pozycji, ale nie da się wprowadzić polskiego adresu do wysyłki, natomiast oferta na dell uk jest bardzo skromna.


Po
Portal
Dellmania User
Posty: 119
Rejestracja: 09 cze 2010, 08:14

Re: DELL z Outlet

Postautor: Portal » 30 kwie 2017, 18:42

na allegro jest kilka firm ktore sprowadzają z outletu - USA lub UK - te z USA maja normalna klawiaturę (taka jak w Polsce) , zas te z UK nad "2" maja funta zamiast @ i jeszcze coś (nie pamiętam), dlatego polecam z USA. Jak kupujesz z USA musi byc przepisana gwarancja na Polske....jezeli to swiezy laptop, dopiero co trafil do Polsk,i musisz troche poczekać az nastapi przepisanie (robi to sprzedawca), zas gdy laptop ju z miesiąc jest w Polsce to gwarancja powinna byc juz przepisana. Najlepiej przed kupnem zapytac czy juz gwarancja przepisana czy jest w trakcie, jezeli w trakcie to na kiedy dellworld przewidzial termin przeniesienia.
Kupuj w firmach które maja tego dużo w ofercie.


-----------------------------------------------------------------------------------
DELL Latitude 7490, E7470 ; DELL Inspiron 7348 ; DELL Inspiron 5548 ;
ThinkPad L470 (służbowy)
f1
f1emodel
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2017, 14:23

Re: DELL z Outlet

Postautor: f1emodel » 30 kwie 2017, 21:55

Dzięki za szybką odpowiedź.
Rozumiem, że sprowadzenie samemu z USA to raczej karkołomne jest i lepiej skorzystać z pośredników.
Czy mógłbym prosić o namiary firmy od której kupowałeś na "priva"?


Po
Portal
Dellmania User
Posty: 119
Rejestracja: 09 cze 2010, 08:14

Re: DELL z Outlet

Postautor: Portal » 30 kwie 2017, 22:10

jeżeli masz kogoś znajomego w USA i jedzie do Polski możesz poprosić aby kupił ci laptopa i przywiózł (ty zamawiasz na jego dane w USA, on odbiera i przywozi) ...tylko nie wiem jak z oplatami na cle, jezeli sie przyczepia ze nowy a znajomy nie bedzie mial mocy aby przekonac ze to jego prywatny... a jak nikogo takiego nie masz to kupujesz u firmy która sprowadza tego duze ilości z USA (nie polecam kupowania od firm i osob ktore maja jeden egzemplarz itp bo nie wiadomo jak potem z gwarancja
poszlo na priv, ale sie nie sugeruj akurat ta...sa inne :)


-----------------------------------------------------------------------------------
DELL Latitude 7490, E7470 ; DELL Inspiron 7348 ; DELL Inspiron 5548 ;
ThinkPad L470 (służbowy)
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL z Outlet

Postautor: piotr_solek » 01 maja 2017, 19:26

f1emodel pisze:.. w jaki sposób można kupić komputer z dell outlet?

Na polskiej stronie dell'a nie potrafię znaleźć zakładki outlet, na stronie dell us jest kilka fajnych, interesujących pozycji, ale nie da się wprowadzić polskiego adresu do wysyłki, natomiast oferta na dell uk jest bardzo skromna.


Możesz sobie sprawdzić inne dellowskie strony. W zależności od kraju oferta będzie się różnić i jest zazwyczaj ograniczona od jednej do kilku sztuk.
UK nie jest jedyna stroną . Marka działa na rynku nawet jeśli nie ma czegoś na stronie to przecież można do nich zadzwonić. Zakładam, że nie myślisz o laptopie klasy inspirion?? Szukaj na lokalnym rynku ze standardową lub rozszerzoną gwarancją.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Forum Dell - Gwarancje”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]