Inspiron 5737 - 7274 długi rozruch, a raz krótki

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
sh
shaggy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2016, 16:13

Inspiron 5737 - 7274 długi rozruch, a raz krótki

Postautor: shaggy » 07 lut 2017, 00:02

Witajcie,
Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Laptop tak jak w tytule, parametry:
Procesor Intel Core i7 , 8GB RAM, dysk SAMSUNG SSD EVO 850 240GB, grafika Radeon HD 8870M
System: oryginalny windows 7 (wersja studencka).
Od pewnego czasu komputer zaczął się długo włączać, tzn.: bios, dell pojawia się szybko natomiast na logu windows 7 potrafi być czasem minute, czasem dwie, a czasem się po prostu nie włączy i wyskakuje czarny ekran. Myślałem że zwykły reinstall systemu pomoże, lecz niestety pomogło to może na dwa dni. Dodam tylko, że sytuacja jest dziwna, bo raz laptop potrafi się włączyć w 10 sekund, minie ta animacja win7 i odrazu jest pulpit, a następnym razem jest dalej to co wyżej.

Z początku myślałem, że są to problemy z dyskiem - przeskanowałem i nic nie wykryło.
Ten test co się włącza na początku startu(F12?), dell'owski też zrobiłem i nic nie wykryło.
Ciekawostką jest, że jak zainstaluje windows 10 to prawie wszystko jest ok. Komputer włącza się jeszcze szybciej i bez takiej zwiechy jak w przypadku z win 7, tylko jest jedno ale - w przypadku win10 komputer się z kolei nie wyłącza, zostaje czarny ekran i chodzą wszystkie wiatraki. Rozwiązaniem są starsze sterowniki do "menagment engine interfece" ale niestety reszta też za bardzo nie chce działać, np.: wyłączanie touchpada lub problemy ze sterownikami do karty graficznej, dlatego chciałbym pozostać na win 7 bo tutaj przez 2 lata było bardzo stabilnie.

Jedyną wadą lub usterką laptopa jest niedziałający napęd DVD, nie widać go w biosie - i gdzieś mi się kiedyś coś takiego przewinęło, że to może być przyczyną, ale czy na pewno? Może macie jakieś inne pomysły?


Po
Portal
Dellmania User
Posty: 119
Rejestracja: 09 cze 2010, 08:14

Re: Inspiron 5737 - 7274 długi rozruch, a raz krótki

Postautor: Portal » 07 lut 2017, 08:10

jak umiesz to wymontuj naped DVD i zobacz jak bedzie z uruchamianiem...bo opóźniony start mzoe byc spowodowane tym ze BIOS cos tam wykrywa (naped DVD), probuje wykryć ale nie do konca mu sie udaje...i dopiero po ktorejs tam probie puszcza dopiero start windowsa z dysku HDD


-----------------------------------------------------------------------------------
DELL Latitude 7490, E7470 ; DELL Inspiron 7348 ; DELL Inspiron 5548 ;
ThinkPad L470 (służbowy)

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]