DELL i partycja recovery

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
je
jessa
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2013, 10:05

Re: DELL i partycja recovery

Postautor: jessa » 15 lis 2013, 23:52

Witam,
proszę o pomoc
Jestem kompletnie zielona w tych kwestiach a mam taki problem

Chce zrobić format dysku, potem podzielić go na dwie partycje i zainstalować nowy system
to mój pierwszy laptop, dotychczas robiłam format C i instalkę z płyty na stacjonarnym komputerze
próbowałam przez F8 wejść w "napraw", ale prosi o hasło, którego nie znam/nie pamiętam

Czy mogę jakoś odzyskać to hasło, ustawić nowe? Próbowałam kilku, których używam, ale bez powodzenia
Kiedy i jak zrobić partycje i jak zainstalować nowego Windowsa?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL i partycja recovery

Postautor: piotr_solek » 12 wrz 2015, 09:20

adwolf pisze:Podłączając się do dyskusji - czy istnieje jakieś oprogramowanie umożliwiające aktualizację / reinstalację partycji recovery ?
Jak wielkie są Wasze partycje ? Moja jest wielkości ok 750 MB


Tak jest, dell recovery and backup.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Mi
Mil101
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2016, 18:56

Re: DELL i partycja recovery

Postautor: Mil101 » 15 sty 2016, 19:16

Witam.
Laptop DELL Vostro 1540 po formacie partycji z systemem. Recorvery jest ale próbowałem wszystkiego co przedmówcy opisali i się poddałem. Image x widzi dwa pliki WIM (image.wim i image2.wim) w katalogu Dell/Image/ ale nie da się przejść dalej bo nie wyświetlają się po czasie jak jest opisane podobrazy. Próbowałem na czystą partycję programem gimage x funkcją o ile pamiętam aplly wypakować ale wypakowuje pierwszy obraz a drugi pisze error chodź można go zip7 pooglądać. Oczywiście system nie ruszył. Próbowałem wkładać jak opisane jest w różne miejsca pliki z recorvery, programami Dell ale nic to nie dało.
Przepraszam za błędy w nazwach ale opisuję wszystko z pamięci.
PS. Nie sprawdzałem sposobu żeby podpiąć rozruch z klawisza f8 aby ten wskazał rozruch pliku image.wim ale nie jestem pewien czy to zrozumiałem dobre bo to nie jest plik botowalny a spakowany.
Może ktoś z Was cierpliwy :) Napisał (może jeszcze raz bo może przeoczyłem coś) co zrobić jak recorvery całe a dysk z systemem pusty. Oczywiście wgrałem inny win 7 i próbowałem z f8 i nawet podpiął się program w menu odzyskiwania z dell-a ale nic się nie dzieje.
Pozdrawiam


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL i partycja recovery

Postautor: piotr_solek » 16 sty 2016, 12:12

Użytkownicy starszych modeli po różnych modyfikacjach dysku systemu powinni sobie odpuścić usilne próby odzyskania kopii fabrycznych ustawień. Ich przecież nie zainstalujemy jako nowy system..po sformatowaniu dysku. Pełna kopia z całym obrazem (partycji systemowej) po utworzeniu w recovery może mieć ponad 10GB.

Użytkownik win 8 czy 10 może sobie odświeżyć system i "po problemie.."

Win 7 to stary system z setką aktualizacji już nie wspomnę o nowszych wersjach sterowników.

Najszybszym sposobem jest popytanie znajomych "o windowsa" lub pobranie systemu (bez modyfikacji z wszystkimi poprawkami i aktualizacjami). Instalacja niezbędnych, aktualnych sterowników (strona producenta i service tag) i podstawowych aplikacji .

System musi/powinien być zgodny z wersją licencji na naszym laptopie.. (przypominam, że mamy różne wersje syst. 32/64bit)

Po tym instalujemy Dell Backup and Recovery : przykładowo dla win 7 64bit http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/Drivers/DriversDetails?driverId=37CKT&fileId=3506139992&osCode=W764&productCode=latitude-e5440-laptop&languageCode=PO,EN&categoryId=BR.
IMG_20160116_firstpage.jpg


Tworzymy pełny obraz zgodnie z instrukcją i preferencjami.
IMG_20160116_190716.jpg

Gotowe. Podpisujemy i chowamy w bezpieczne miejsce. Taki nośnik (usb) będzie najlepszą formą kopii, którą będziemy mogli wykorzystać na każdym dysku lub drugim "bliźniaczym modelu".

ps Nim znowu popsujemy system możemy jeszcze z poziomu aplikacji do odzyskiwania przywrócić sobie system na próbę by na przyszłość wiedzieć jak ma to wyglądać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ra
radol
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2017, 21:36

Re: DELL i partycja recovery

Postautor: radol » 02 lut 2017, 21:44

Witam,

posiadam Dell Inspiron 5558, chciałbym postawić system na nowo i takie pytanie:
- czy jeśli wykonam format z partycji recovery to czy będę mógł poprzez niego utworzyć jedną nową partycję (by mieć nie tylko sam C ale i D np) ?

Pozdrawiam.


Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]