3542 zawiesza się przy zasilaniu bateryjnym

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
fi
filooo
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2016, 21:04

3542 zawiesza się przy zasilaniu bateryjnym

Postautor: filooo » 28 lut 2016, 11:48

Witam wszystkich forumowiczów! Posiadam laptopa marki DELL, model inspiron 3542, na takiej specyfikacji:

Procesor Intel Core i7-4510U (2 rdzenie, od 2.00 GHz do 3.10 GHz, 4 MB cache)
Pamięć 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk 1000 GB SATA 5400 obr.
Grafika NVIDIA GeForce 840M, + Intel HD Graphics 4400

Podczas pracy na baterii, komputer często zawiesza się gdy musi wykonać jakieś złożone operacje, coś przeliczyć, przetworzyć (programy CAD, programy obliczeniowe MATLAB).
Gdy laptop pracuje na zasilaczu sieciowym problem nie występuję. Komputer wysyłany był na gwarancję gdzie twierdzili że to wina systemu (próbowałem na win 7(64) i win 10(64)) i odsyłali "naprawionego" z zainstalowanym ubuntu (komputer kupiłem bez systemu). Windowsa instalowałem wiele razy i problem zawsze występuję, zmiana planu zasilania na "wysoka wydajność" również nie pomaga. Zainstalowane są wszystkie sterowniki ze strony producenta. Proszę o pomoc czy to rzeczywiście wina Windowsa i muszę się przyzwyczaić czy jest to może usterka sprzętowa. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia pracy komputera na innej baterii jednak testy wskazują że bateria działa prawidłowo.

Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Piotr_S1
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2016, 07:42

Re: 3542 zawiesza się przy zasilaniu bateryjnym

Postautor: Piotr_S1 » 10 cze 2016, 07:51

Witam
Odpisuje, bo miałem podobny problem z Inspirionem 3542 i udało mi się go rozwiązać. Komputer firmowy po fizycznym uszkodzeniu dysku, musialem kupić nowy i zainstalowac system na czysto.
Ta sama sytuacja, czyli ba bateri sie zawiesza, na ladowarce ok. System WIn 8.1.

Okazuje sie, ze problem tkwi w samym sposobie instalacji.
Wchodzimy w bios. Zakladka Boot i pozycja Secure Boot ustawiamy na Enabled.
Teraz niestety musimy ponownie zainstalowac system. Jezeli posiadamy partycje MBR niestety bedziemy zmuszeni usunac wszystkie w instalatorze i ponownie utworzyc partycje GPT(automatycznie sie utworza).
Po tak wykonanej instalacji problem z zawieszaniem na baterii zniknal.


fi
filooo
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2016, 21:04

Re: 3542 zawiesza się przy zasilaniu bateryjnym

Postautor: filooo » 22 lis 2016, 00:53

Chciałem postąpić wg. Twojej rady. Zmieniałem partycje na GPT i zainstalowałem system na nowo. Po zmianie opcji Secure Boot i próbie włączenia komputera pojawia się czerwone okno Secure Boot Violation z informacją: "Invalid signature detected. Check Secure Boot Policy in Setup". Uruchomienie systemu komputera jest niemożliwe i muszę z powrotem wrócić na ustawienie disabled.

Obrazek


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]