Dell E6440 - problem z wifi

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Awatar użytkownika
Lukasz-K2

Dell E6440 - problem z wifi

Postautor: Lukasz-K2 » 10 wrz 2016, 19:02

Witam,
stałem się szczęśliwym posiadaczem laptopa Dell E6440, mam zainstalowane wszystkie sterowniki oprócz sterownika wifi, gdyż jest z nim jakiś problem.
Przede wszystkim zauważyłem, że dioda od wifi stale się świeci, niezależnie od tego czy switch jest na włączony, czy nie.
Próbowałem już zaktualizować sterownik w trybie online w Menadżerze urządzeń (nic nie znalazło),
próbowałem ściągnąć sterownik ze strony producenta ale jaki bym sterownik nie wybrał pisze, że nie ma w moim laptopie odpowiedniej karty.
Próbowałem wyszukać sterownik poprzez aplikację SlimDrivers ale też sobie nie poradziła.
W BIOSIE wszystko jest ok pod kartą wifi.
Mam zainstalowany system Windows 7 Pro.
Pozdrawiam i proszę o pomoc


Awatar użytkownika
Lukasz-K2

Re: Dell E6440 - problem z wifi

Postautor: Lukasz-K2 » 10 wrz 2016, 21:49

Problem rozwiązany, zainstalowałem oprogramowanie Driver Booster i szybko znalazł mi odpowiedni sterownik. Okazało się, że chyba miałem w systemie zainstalowany jakiś sterownik, ale był mocno przestarzały. Także temat do zamknięcia.
Pozdrawiam


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell E6440 - problem z wifi

Postautor: piotr_solek » 10 wrz 2016, 21:56

To jaką tam miałeś moduł WIFI?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell E6440 - problem z wifi

Postautor: piotr_solek » 26 wrz 2016, 17:16

Mam wrażenie, że ta karta nie jest dedykowana dla tego modelu. Tz działać będzie ale to nie ta klasa kart do laptopa biznesowego.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Awatar użytkownika
Lukasz-K2

Re: Dell E6440 - problem z wifi

Postautor: Lukasz-K2 » 04 lis 2016, 20:54

Dzisiaj dostałem nową kartę wifi - Intel Centrino Ultimate-N 6300 Model: 633ANHMW, wygląda na to, że wcześniej miałem Broadcom BCM94313HMG2L, która sprawiała strasznie dużo problemów - ciągle rozłączała się niezależnie od routera do którego była podłączona.
Pytanie - czy ta nowa karta jest lepsza od Broadcoma?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell E6440 - problem z wifi

Postautor: piotr_solek » 05 lis 2016, 01:06

Czasem sprzęt bezprzewodowy gryzie się ze sobą i bez odpowiednich sterowników i konfiguracji moze płatać figle. Jak nie wydales za dużo to dobry zakup. ps a 7260 nie bylo w dobrej cenie bo to chyba najlepsza karta dla tych modeli.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Awatar użytkownika
Lukasz-K2

Re: Dell E6440 - problem z wifi

Postautor: Lukasz-K2 » 05 lis 2016, 09:44

W sumie to nic nie wydałem bo serwis podesłał mi tą kartę zamiast tamtej. W ciemno brałem co przyślą bo nie wiedziałem już co jest nie tak. Skoro mówisz, że jest niezła to jestem zadowolony :)


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]