dell venue 11 pro 7130 - ładowanie tylko 3W oraz problem z klawiaturą slim

Tu znajdziecie informacje o pozostałych sprzętach Dell. Serwery, komputery stacjonarne, peryferia itd.
gu
gulek
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2016, 22:01

dell venue 11 pro 7130 - ładowanie tylko 3W oraz problem z klawiaturą slim

Postautor: gulek » 12 wrz 2016, 22:15

Witam.
Właśnie zakupiłem używany tablet dell venue 11 pro 7130 i5 8gb 256gb. Problem jest tego typu, że ładuje się bardzoooo wolno. Sprawdziłem w BIOS i jest tylko 3W, a nie 24W. Mam oryginalną ładowarkę, ale kabel USB już nie. I tu pytanie, czy musi być to jakiś specjalny kabelek?? Mam 5 różnych kabli i na połowie w ogóle nie ładuje, a na reszcie tylko 3W. W tym są dwa oryginalne kable JBL od głośników. Na JBL długim 1m nie ładuje, a na krótkim 20cm ładuje z mocą 3W.

Kolejne pytanie do klawiatury slim. Czy ona powinna działać w BIOS, albo jak załaduje się windows i trzeba wpisać hasło użytkownika?? Ponieważ w ogóle nie działa. Nie wiem, czy to wina klawy, czy tabletu, a może jedno i drugie to kupa złomu. Do systemu wejść nie mogę, bo jest hasło byłego użytkownika. A formata znowu nie zrobię, bo życia zabraknie, aby naładować tablet.

Wielkie dzięki za pomoc.


Awatar użytkownika
Kamil_C
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2016, 18:13

Re: dell venue 11 pro 7130 - ładowanie tylko 3W oraz problem z klawiaturą slim

Postautor: Kamil_C » 15 wrz 2016, 18:17

Hej, mam ten sam problem.. kupiłem tablet z klawiaturą ładowarka jest oryginalna ale tylko zasilacz, kabel usb jest marki SONY a drugi (ten do gniazdka) to jakiś no name. Całą noc ładowałem i tylko 30% co dziwne klawiaturę ładuje ok naładowało do 100% tylko mam wrażenie, że za szybko bateria pada na klawiaturze..
BTW jak sprawdzić w biosie jakie jest ładowanie?


gu
gulek
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2016, 22:01

Re: dell venue 11 pro 7130 - ładowanie tylko 3W oraz problem z klawiaturą slim

Postautor: gulek » 15 wrz 2016, 20:12

Aby sprawdzić z jaką mocą ładuję podczas włączania tabletu przetrzymaj VOLUME UP. Pojawią się opcje, oczywiście wybieramy BIOS (zmieniamy VOLUME UP, zatwierdzamy VOLUME DOWN). Wybieramy opcję z listy, chyba 3 od góry POWER MANAGMENT i tutaj mamy podane, czy ładujemy i z jaką mocą.
W moim przypadku okazało się, że jakiś amator wymieniał gniazdo ładowania w tablecie i zlutował tak, że jeden wielki glut. DO przelutowania i mam nadzieję, że pomoże.

Może ktoś szuka, to od razu napiszę. Klawiatura powinna działać od razu po podłączeniu, nawet w BIOS.

Kamil, to Twój zasilacz jest oryginalny, czy jakiś no name? Musi być 24W DELL, inaczej nie będzie ładować z pełną prędkością.


Awatar użytkownika
Kamil_C
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2016, 18:13

Re: dell venue 11 pro 7130 - ładowanie tylko 3W oraz problem z klawiaturą slim

Postautor: Kamil_C » 17 wrz 2016, 01:13

Sprawdziłem w BIOS-ie tylko 3W. Sprawdziłem kabel pod kątem uszkodzeń, lecz zauważyłem, że kabel USB jest nie oryginalny, pochodzi od SONY i posiada parametry niezgodne z wymaganiami adaptera (tej kostki) sprawdziłem jak wygląda oryginalny zasilacz na stronie producenta, różni się również przejściówka z gniazdka do adaptera i jest marki LONGWEL o parametrach 250V~ 2.5A. Wg. producenta oraz wymagań adaptera INPUT powinno być 100-240V -1A 50-60Hz
Prawdopodobnie oryginalny jest tylko adapter, nie cały zasilacz. Przypuszczam, że na ładowanie wpływają też parametry kabli nie samego zasilacza czy się mylę?


Wróć do „Forum Dell - inne akcesoria, komputery Dell, serwery Dell, drukarki Dell”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]