N7110 nie umiem włączyć komputera

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ma
magdelejewa
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2016, 21:44

N7110 nie umiem włączyć komputera

Postautor: magdelejewa » 09 wrz 2016, 22:26

Witam,
Uruchamiając diagnostykę wyświetla mi się kod 2000-1050 no hard disk, mogłabym to zgłosić przed stronę internetowa dell gdyby tylko pojawił się kod weryfikacji (jeśli ktoś wie gdzie go znaleść to chętnie sie dowiem bo razem z kodem błędu sie nie wyświetla).
Wyglada to tak, ze próbując włączyć komputer spotykam sie jakby z przeskakiwaniem którejś z części komputera. Nie jest to sygnał dzwiekowy BIOS. Żeby włączyć komputer muszę kilka razy ręcznie resetować go na przycisku włączania i w pewnym momencie przeskakiwanie ustaje i komputer włącza sie normalnie. Próbowałam przestawić go w tryb uśpienia ale wtedy przywracając go do pracy problem powraca...
Przywróciłam fabryczne ustawienia BIOS bo myślałam, ze moze tam gdzieś jest problem ale nic to nie dało.

Zastanawiam sie tylko czy jest to faktycznie problem dysku twardego na tyle, ze trzeba go wymienić czy moze wystarczy np przeinstalowanie sterowników?
Chętnie dowiem sie jak rozwiązać problem :)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: N7110 nie umiem włączyć komputera

Postautor: piotr_solek » 10 wrz 2016, 15:04

Sugeruje pierw zgrać najważniejsze pliki.
Zrób raz jeszcze test z poziomu BIOS'u by potwierdzić problem z dyskiem i sprawdzić czy dalej jest poprawnie wykrywany. Jeśli dysk był wyjmowany lub narażony został na wstrząs , to warto też sprawdzić jego połączenie z płytą główną.

Z poziomu Windows każdy program do odczytu danych ze S.M.A.R.T. Ja np używam CrystalDiskMark5_1_2 choć o ile dobrze pamiętam dellowski program do diagnostyki też powinien wyświetlić te dane.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]