kupno używanego laptopa dla studenta

Jak i gdzie najlepiej kupić laptopa? Napiszcie - czy korzystaliście z usług sprawdzonego dostawcy? Czy kupowaliście przez stronę internetową lub portal aukcyjny?
Polećcie dobrych sprzedawców i ostrzeżcie przed niesolidnymi.
Si
SiD
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2016, 16:27

kupno używanego laptopa dla studenta

Postautor: SiD » 06 mar 2016, 15:00

witam posiadam laptopa dell e6410 z procesorem pierwszej generacji i5-560m i chipset QM57, grafiką intel GMA HD, 4 gb RAM i dysk 320GB, oraz wbudowanym modemem 3G wwlan dell wireless 5540 HSPA i podświetlaną klawiaturą i ostatnio myślałem nad rozbudową mojego laptopa ale doszłem do wniosku że chyba zamiast ładować pieniądze w tego to czy lepiej nie było by go sprzedać za jakieś 600-700 zł i wziąć te pieniądze co miał bym włożyć w jego rozbudowie czyli jakieś 700 zł czyli w sumie miał bym jakieś 1300-1400zł i kupić coś innego i znalazłem coś takiego jak Dell TX3 z procesorem Intel Core i7-2640M 2x2,8GHz, 8GB ram i dyskiem 128 GB SSD, oraz też posiada wbudowany modem 3G oraz podświetlaną klawiaturę a ponadto dotykowy ekran i one chodzą tak w cenie ok 1500zł i tu rodzi się pytanie czy miał ktoś kiedyś doczynienia z takim laptopem i czy to ma sens czy nie będzie tak że zamieni stryjek siekierkę na kijek? chce go używać przeważnie do AutoCAD, Revit, 3Dsmax, V-ray, Solidworks, Photoshop, i Adobe After effect,


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: kupno używanego laptopa dla studenta

Postautor: piotr_solek » 08 mar 2016, 22:36

Jeśli wydajność procesora cię zadowala a ilość pamięci pozwala na wygodną pracę to taniej wychodzi wymienić dysk na ssd. Praca na takim dysku diametralnie zmienia reakcje systemu poprawiając (znacznie) poziom pracy.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Zakup laptopa Dell - forum dyskusyjne”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]