Dell Inspiron 3521 - prośba o obraz kopii fabr. z Win 8

Tutaj możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej
do
domin45670
Posty: 2
Rejestracja: 29 lut 2016, 09:32

Dell Inspiron 3521 - prośba o obraz kopii fabr. z Win 8

Postautor: domin45670 » 29 lut 2016, 09:41

Witajcie.
Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległa moja kopia fabryczna.
System Windows z niej instalowany po skanowaniu poleceniem "sfc /scannow" wykazuje błędy plików w katalogu syswow64.
Aktualizacja do Windowsa 8.1 rozwiązuje problem, jednak oprogramowanie DELL do diagnostyki, aktualizacji i informacji o gwarancji nie łączy się z serwerem i nie aktualizuje oraz nie pokazuje do kiedy mam gwarancję.

Przywracałem partycję recovery z cd, jednak sfc nadal stwierdza uszkodzone pliki.
Próba instalacji systemu zwykłą instalacją nie wchodzi w grę, gdyż na stronie DELLa pomimo informacji obsługi technicznej nie widzę oprogramowania, jakie jest instalowane fabrycznie (DELL recovery, DELL Support, DELL Extended Battery Life). Poza tym, nie po to wymyślono recovery, aby instalacja trwała pół dnia, jak w latach 90. ;)

Wydaje mi się, że problem leży po stronie jakiegoś błędu w partycji recovery. Stąd moja prośba o udostępnienie mi obrazu fabrycznego (wiem, że jest to ok. 12 GB).
Aktualnie mam Windowsa 8. Nie wiem czy te laptopy wychodziły z Windows'em 8.1, ale jeśli tak, to sądzę, iż jeśli ktoś ma obraz recovery z 8.1, to również bym skorzystał.

Za wszelką pomoc dziękuję.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 3521 - prośba o obraz kopii fabr. z Win 8

Postautor: piotr_solek » 29 lut 2016, 18:47

Sprawdź stan swojego dysku..jakimś programem do odczytu SMART. Jeśli nie dostaniesz płyty z systemem od dell (nawet nie wiem czy wysyłają) to pobierz sobie ze strony microsoftu windows 8.1 za pomocą "http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media" i po kłopocie. W godzinę, w zależności od szybkości łącza, można uruchomić nowy system.

Po zakończeniu instalacji Windows, możesz sobie wtedy zainstalować, dodatkowo dellowski program do recovery i utworzyć nowy zaktualizowany nośnik do odzyskiwania systemu.

domin45670 pisze: nie widzę oprogramowania, jakie jest instalowane fabrycznie
Z tylu laptopa masz service tag. Po jego wpisaniu, znajdziesz na stronie dell, dedykowane oprogramowanie. Możesz za pomocą "Dell Update" pobrać brakujące sterowniki albo samodzielnie (w praktyce jest to 6-7 sterowników/programów).

http://www.dell.com/support/home/pl/pl/ ... 21/drivers


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
do
domin45670
Posty: 2
Rejestracja: 29 lut 2016, 09:32

Re: Dell Inspiron 3521 - prośba o obraz kopii fabr. z Win 8

Postautor: domin45670 » 05 mar 2016, 19:21

Witaj.
Dziękuję za odpowiedź.
Niestety po kontakcie z DELL'em okazało się, iż nie udostępniają obrazu fabrycznego.
Wypaliłem ponownie płytki z obrazem fabrycznym, których obrazy utworzyłem w niedługim czasie po ich nagraniu i za ich pomocą przywróciłem system.
Polecenie "sfc /scannow" znalazło jeden błąd, który usunęło (niestety nie zwróciłem uwagi jaki to był plik, prawdopodobnie ten sam, o którym wspominam nieco niżej).
Po konfiguracji systemu i instalacji aktualizacji ponownie pojawił się błąd w sfc. Log w kilku miejscach wskazuje na:

2016-03-05 14:47:22, Info CSI 00000e4f [SR] Repairing corrupted file [ml:48{24},l:46{23}]"\??\C:\Windows\SysWOW64"\[l:78{39}]"api-ms-win-eventing-provider-l1-1-0.dll" from store
2016-03-05 14:47:22, Info CSI 00000e52 [SR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:46{23}]"\??\C:\Windows\System32"\[l:78{39}]"api-ms-win-eventing-provider-l1-1-0.dll" from store
2016-03-05 14:47:22, Info CSI 00000e54 [SR] Repair complete
2016-03-05 14:47:22, Info CSI 00000e55 [SR] Committing transaction
2016-03-05 14:47:22, Info CSI 00000e5a [SR] Verify and Repair Transaction completed. All files and registry keys listed in this transaction have been successfully repaired


Niby błąd naprawiono, ale kolejny skan, to znowu same problemy z tym samym plikiem:

2016-03-05 15:08:11, Info CSI 00000727 [SR] Repairing corrupted file [ml:48{24},l:46{23}]"\??\C:\Windows\SysWOW64"\[l:78{39}]"api-ms-win-eventing-provider-l1-1-0.dll" from store
2016-03-05 15:08:11, Info CSI 0000072a [SR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:46{23}]"\??\C:\Windows\System32"\[l:78{39}]"api-ms-win-eventing-provider-l1-1-0.dll" from store
2016-03-05 15:08:11, Info CSI 0000072c [SR] Repair complete
2016-03-05 15:08:11, Info CSI 0000072d [SR] Committing transaction
2016-03-05 15:08:12, Info CSI 00000732 [SR] Verify and Repair Transaction completed. All files and registry keys listed in this transaction have been successfully repaired

Jeden plik w dwóch lokalizacjach. Ten w system32 jest z roku 2012, a ten z system32 z roku 2015. Oba pliki skanowałem osobno z parametrem /scanfile oraz /verifyfile. Żadnego błędu. Przy skanowaniu całości są błędy jak wyżej.

Ewentualna czysta instalacja nie wchodzi w grę. Ze strony MS można ściągnąć Windows'a 8.1, który choć po aktualizacji z 8 do 8.1 (zapewne po czystej instalacji również, choć tego nie robiłem) nie wyświetla błędów (chodzi oczywiście o skan poleceniem sfc), to Win 8.1 działa na moim komputerze źle.
Przykładem jest choćby oprogramowanie DELL'a (Dell Support Assist oraz Dell Backup and Recovery), które po uruchomieniu nie jest w stanie połączyć się z serwerem i wyświetlić informacji o gwarancji bądź się uaktualnić.

Na stronie DELL'a niestety nie widzę downloadu powyższych dwóch programów (dla ewentualnej czystej instalacji Wina 8.1).
Jeśli zaś chodzi o programy fabrycznie zainstalowane, to po utworzeniu konta na stronie DELL'a, jedynie mogę ściągnąć Cyberlink Media Suite oraz McAfee. Dell Support Assist oraz Dell Backup and Recovery na liście nie figuruje.
Niestety, ale z istotnych kwestii brak również Dell Extended Battery Life. Nie ma również możliwości ściągnięcia Dell Audio.

Ogólnie jestem zniesmaczony na jakiś czas i na kolejne próby po prostu nie mam sił. Dysponuję jedynie wspomnianym komputerem, a 3 całe dni przesiedziałem kombinując jak usunąć problem.
Dlatego po prostu chciałbym uzyskać kopię fabryczną z innego źródła.

P.S. S.M.A.R.T. nie wykazuje żadnych problemów.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 3521 - prośba o obraz kopii fabr. z Win 8

Postautor: piotr_solek » 08 mar 2016, 22:16

domin45670 pisze:
Na stronie DELL'a niestety nie widzę downloadu powyższych dwóch programów (dla ewentualnej czystej instalacji Wina 8.1).
Jeśli zaś chodzi o programy fabrycznie zainstalowane, to po utworzeniu konta na stronie DELL'a, jedynie mogę ściągnąć Cyberlink Media Suite oraz McAfee. Dell Support Assist oraz Dell Backup and Recovery na liście nie figuruje.
Niestety, ale z istotnych kwestii brak również Dell Extended Battery Life. Nie ma również możliwości ściągnięcia Dell Audio.

Ogólnie jestem zniesmaczony na jakiś czas i na kolejne próby po prostu nie mam sił. Dysponuję jedynie wspomnianym komputerem, a 3 całe dni przesiedziałem kombinując jak usunąć problem.
Dlatego po prostu chciałbym uzyskać kopię fabryczną z innego źródła.


Mam ci podać wszystkie linki osobno z tego powyżej? Czy sobie poradzisz? Wszystkie programy są tam dostępne. Wystarczy otworzyć właściwe zakładki i pobrać programy, zgodne z systemem. Podałem ci najszybszą formę przywrócenia systemu ale skoro wolisz marnować 3dni to szukaj dalej.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Forum dyskusyjne - Drobne problemy, z którymi sami możemy sobie dać radę”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]