Dell precision m6500 - chłodzenie

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
mu
mury
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2015, 20:19

Dell precision m6500 - chłodzenie

Postautor: mury » 27 sty 2015, 21:02

Witam
Ponieważ jest to mój pierwszy post, więc na początku chciałbym powitać szanowne grono forumowiczów:)
Jednak zgłaszam się do Was z pytaniem jak działa chłodzenie w m6500? parametry:
Dell precision m6500
Intel Core i5-540M Processor
NVIDIA Quadro FX 2800M
4GB RAM
Windows 7
BIOS ver. A10 wczoraj zaktualizowany
wyprodukowany w 2009, w 2014 odnowiony przez della
Zrobiłem wszystkie testy ze strony Della + pc checkup + PSA - wszystkie testy pozytywne

A jaki mam problem? Laptopa kupiłem tydzień temu i wydaje mi się, że chłodzenie działa dziwnie, tzn. wentylatory włączają i wyłączają się cyklicznie (pracują około 1 min / nie pracują wcale około 45 sek. i tak w kółko) sytuacja ma miejsce w momencie gdy chodzi tylko windows (bez obciążenia), dodatkowo jak odłączę zasilanie wydłuża się czas spoczynku wentylatorów. W momencie gdy przeglądam internet albo puszczę jakiś film (pod obciążeniem) wentylatory pracują dłużej.
Sprawdziłem temperatury programem Speed Fan i przy temp GPU 59 st. włączają się i przy 53 st. wyłączają.
Zrobiłem też test obciążenia (pc checkup) i wygląda jak by działały prawidłowo tzn. na początku wolno, później szybciej i na końcu jeszcze szybciej - temp GPU stała w okolicach 65 st.

Czy w tym modelu wentylatory tak mają działać bez obciążenia? włączać się i wyłączać? nie powinien chociaż jeden pracować na najniższych obrotach?
Dodam, że test PSA nie ma możliwości sprawdzenia wiatraków i kilku innych parametrów wersja 4123, stara? (nieieskie tło białe literki) w BIOSie też nie ma nic nt wiatraków.
Jeśli ktoś posiada taki model proszę niech się podzieli jak u niego pracują wiatraki.
Pozdrawiam


Ma
Max
Dellmania User
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2014, 15:32

Re: Dell precision m6500 - chłodzenie

Postautor: Max » 27 lut 2016, 02:12

Witam.

Temperatura procesora i jego poszczególne rdzenie kontrolować polecam mały program "Core Temp", a do obciążenia procesora używam CPU-z zakładka "Bench".

Podaje na przykładzie Dell M6600
-Odnośnie pytania to zauważyłem, że wentylatory w Dell- się załączają i wyłączają, gdy wzrasta temperatura to raczej logiczne, aby ochłodzić procesory.


Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika