Dell Inspirion 3147 - Problem po instalacji Windows 10

Instalacja Windows 10 na sprzęcie Dell, problemy z Windows 10, pytania odnośnie systemu Windows 10, Windows 10 Dell
Ba
BartoszW
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2015, 21:42

Dell Inspirion 3147 - Problem po instalacji Windows 10

Postautor: BartoszW » 22 lis 2015, 21:56

Mam problem z moim nowym Dellem 3147 2in1 (Intel Pentium 3540N, 240 GB SSD, 8GB RAM, INTEL HD GRAPHICS)

Kupiłem notebooka z systemem Windows 8.1 Zainstalowałem wszystkie sterowniki na czysto, doczekałem się do aktualizacji Windows 10 i po tym jakby komputer padł. Wszystkie sterowniki oraz BIOS są aktualne, wszystko robiłem zgodnie z zaleceniami na czysty Windows.

Problemów po aktualizacji jest mnóstwo:
System się ładuje po czym przechodzi w czarny ekran, tylko dotknięcie matrycy powoduje uruchomienie ekranu logowania.
Po zalogowaniu wiesza się dosłownie wszystko od menu start, po włącznie przeglądarki, jakiejkolwiek aplikacji, czasem włączało, czasem potrzebny był twardy reset. Ledwo udało mi się wrócić do Windowsa 8.1, który nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Proszę o pomoc, bo koniec końców chciałbym przejść na nowy system.

Czy to wina notebooka i należy go oddać do serwisu? Czy po prostu Windows 10 nie jest jeszcze dostatecznie dobrze przygotowany dla takich urządzeń i mam czekać?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Dell Inspirion 3147 - Problem po instalacji Windows 10

Postautor: Karoolcia » 26 lis 2015, 18:02

Witaj.
Tutaj problemem niestety jest Windows 10, ponieważ system sam wszystko aktualizuje bez zgody użytkownika. Wiele osób z różnych forów skarżyło się na problemy ze swoim sprzętem, choć wcześniej wszystko działało świetnie. Niekiedy trzeba poczekać jakiś czas by wszystko się uspokoiło (ja musiałam poczekać na kolejną aktualizację by uspokoił się dźwięk no i karta graficzna AMD). Możesz poczekać jakiś czas na to, aż Microsoft coś zrobi z tymi aktualizacjami lub wyda jakąś nową łatkę.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
ur
urb3
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:42
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspirion 3147 - Problem po instalacji Windows 10

Postautor: urb3 » 29 sty 2016, 10:51

BartoszW pisze:Mam problem z moim nowym Dellem 3147 2in1 (Intel Pentium 3540N, 240 GB SSD, 8GB RAM, INTEL HD GRAPHICS)

Kupiłem notebooka z systemem Windows 8.1 Zainstalowałem wszystkie sterowniki na czysto, doczekałem się do aktualizacji Windows 10 i po tym jakby komputer padł. Wszystkie sterowniki oraz BIOS są aktualne, wszystko robiłem zgodnie z zaleceniami na czysty Windows.

Problemów po aktualizacji jest mnóstwo:
System się ładuje po czym przechodzi w czarny ekran, tylko dotknięcie matrycy powoduje uruchomienie ekranu logowania.
Po zalogowaniu wiesza się dosłownie wszystko od menu start, po włącznie przeglądarki, jakiejkolwiek aplikacji, czasem włączało, czasem potrzebny był twardy reset. Ledwo udało mi się wrócić do Windowsa 8.1, który nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Proszę o pomoc, bo koniec końców chciałbym przejść na nowy system.

Czy to wina notebooka i należy go oddać do serwisu? Czy po prostu Windows 10 nie jest jeszcze dostatecznie dobrze przygotowany dla takich urządzeń i mam czekać?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Odświeżam temat, gdyż mam ten sam komputer i dokładnie taki sam problem, może to kwestia jakiegoś sterownika? Może firma Dell zajmie się tym problemem? Na dzień dzisiejszy nie da się pracować na tym sprzęcie z systemem windows 10


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspirion 3147 - Problem po instalacji Windows 10

Postautor: piotr_solek » 30 sty 2016, 23:18

Zainstalować sterowniki ze strony dell dla systemu windows 10 i sprawdzić czy jest poprawa.

ps Instalację win 10 najlepiej zrobić na czysto a nie przez aktualizację.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ur
urb3
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:42
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspirion 3147 - Problem po instalacji Windows 10

Postautor: urb3 » 01 lut 2016, 17:44

piotr_solek pisze:Zainstalować sterowniki ze strony dell dla systemu windows 10 i sprawdzić czy jest poprawa.

ps Instalację win 10 najlepiej zrobić na czysto a nie przez aktualizację.

Dziękuję bardzo. Wczoraj jeszcze raz spróbowałem i na razie wszystko działa ok. Myślę, że będę mógł cieszyć się stale systemem win 10. dziękuję i pozadrawiam


Wróć do „Laptopy Dell i Windows 10”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika