Dell Inspiron N7110 FileData checkum Error (fbh 3h) !

Inne rodzaje oprogramowania i problemy związane z nimi.
wo
wolfwhite1608
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2013, 17:40

Dell Inspiron N7110 FileData checkum Error (fbh 3h) !

Postautor: wolfwhite1608 » 04 gru 2015, 12:15

Witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Posiadam Notebooka Dell Inspiron N7110.

Potrzebowałem zmienić schemat partycji w moim Notebooku z Master Boot Record, na GPT GUID. Z racji że oryginalny Bios ostatnia jest wersja A13 nie wspiera ( nie ma obsługi GPT GUID dla UEFI), mimo zapewnień pracownika z infolinii technicznej że A13 wspiera GPT dla UEFI, byłem zmuszony zainstalować w nim ten Bios > https://www.bios-mods.com/forum/Thread- ... -UEFI-BOOT .

Podczas instalacji na samym początku instalacji wyświetlił się komunikat ,, FileData checkum Error (fbh 3h) ! "

Link do filmu z instalacji tego Mod - Biosu znajduje się tutaj > https://drive.google.com/file/d/0B4mtQ1 ... sp=sharing

Następnie przygotowałem ISO Windows 7 x64 SP1 dla PenDrive w narzędziu Rufus w schemacie partycjonowania GPT dla UEFI.

Mam poważny problem z klawiszem funkcyjnym F2, (włącz / wyłącz sieć Wi-Fi). Po naciśnięciu przycisku F2 system Windows zacina się na amen. Laptop wtedy reaguje tylko na klawisz power.

Gdy próbuję zainstalować obojętnie którą wersję Dell QuickSett występuję ta sama sytuacja, system Windows zacina się i trzeba użyć Powera aby można było dalej pracować na systemie operacyjnym Windows 7 x64.

To zacinanie występuje niezależnie czy jest postawiony Windows 7 x64 Home Basic czy jest Ultimate, czy jest Polska czy Angielska wersja językowa.

Jestem uziemiony, bo nie mogę w ogóle używać sieci bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth, bo ten klawisz F2 włącza jednocześnie i kartę wi-fi i adapter bluetooth.

Jak przygotuję ISO Windows 7 w Rufus w schemacie partycjonowania MBR dla Bios i zainstaluję pod tym mod - Biosem Windows w stylu Master Boot Record dla Bios Legacy, to to nie ma tego problemu z klawiszem funkcyjnym F2. Prawidłowo instaluje się Dell QuickSett. Windows na Master Boot Records nie zacina się pod tym modowanym Biosem.

Zwracam się do Was Drodzy forumowicze o wszelką pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Z Poważaniem whitewolf1608


Wróć do „Oprogramowanie użytkowe”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]