DELL Inspirn 5548 - nie przełącza na dedykowaną kartę

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
en
enj
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:21

DELL Inspirn 5548 - nie przełącza na dedykowaną kartę

Postautor: enj » 28 paź 2015, 17:26

Witam
Chciałbym Was poprosić o pomoc. Problem polega na tym, że nie przełącza mi się w laptopie karta graficzna ze zintegrowanej na dedykowaną. Zauważyłem to dopiero teraz, bo wcześniej nie grałem w żadne wymagające gry.
Do tej pory grałem w ETS2 na wysokich ustawieniach i wszystko było by spoko, gdyby nie to, że wszystko jest ciemne, rozjaśnienie w opcjach średnio pomaga. Zacząłem kombinować i w ustawieniach AMD zmieniłem Ustawienia globalne na maksymalną wydajność, a w Ustawieniach przełączania grafiki dla aplikacji ets2 - maksymalną wydajność (tak jak na załączonych screenach).
Uruchomiłem grę i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to gra przestała być płynna do tego stopnia, że nie dało się grać, ale za to obraz już nie był taki ciemny, był normalny. Poza tym zacząłem słyszeć jakiś wentylator, pomyślałem , że to wentylator Radeona, bo wcześniej nie słyszałem tego dźwięku. Poszperałem w internecie i ściągnąłem aplikację AMD System Monitor, wg. której Radeon nie działa gdy gra jest uruchomiona (jak na screenie).

O co chodzi? Co zrobić, aby karty przełączały się wtedy kiedy powinny? i dlaczego po zmianie ustawień było gorzej?

PS. Na jednym z forów znalazłem informację, że należy odinstalować sterowniki obu kart, zaktualizować biosa i zainstalować ponownie sterowniki - zrobiłem to, nie pomogło.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


en
enj
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:21

Re: DELL Inspirn 5548 - nie przełącza na dedykowaną kartę

Postautor: enj » 28 paź 2015, 18:05

Chyba rozwiązałem problem. Pobrałem sterowniki stąd: http://www.amd.com/pl-pl/products/graph ... ok/r7-m200 Zainstalowałem. ETS2 działa mi płynnie na ultra. AMD System Monitor nadal pokazuje, że karta AMD jest nieużywana, ale gra działa płynnie :)
Może komuś też to pomoże :)


en
enj
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:21

Re: DELL Inspirn 5548 - nie przełącza na dedykowaną kartę

Postautor: enj » 28 paź 2015, 19:35

Znów to samo. Nadal jest źle ... :(


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL Inspirn 5548 - nie przełącza na dedykowaną kartę

Postautor: piotr_solek » 29 paź 2015, 12:19

Przełączanie między kartami powinno odbywać się automatycznie ale w przypadku AMD nie jest to ponoć tak dopracowane jak 'Optimus' nvidii. Inna sprawa, że grafika Intela jest coraz lepsza i też potrafi uruchomić grę na wysokich detalach ale nie na tyle płynnie by zagrać . Pozostaje programowo inicjowac. Ja np jak chce pograć to ustawiam profil (zdefiniowany przez dell) w zasilaniu max wydajność. Laptop działa głośniej (chłodzenie) ale nie mam problemów z grą. Po wyłączeniu przełanczam na tryb cichy i mogę w spokoju przeglądać strony czy słychać radia.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2015, 15:48 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
en
enj
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:21

Re: DELL Inspirn 5548 - nie przełącza na dedykowaną kartę

Postautor: enj » 29 paź 2015, 15:08

piotr_solek pisze:Przełączanie między kartami powinno odbywać się automatycznie ale w przypadku AMD nie jest to tak dopracowane jak Optimus nvidii. Inna sprawa, że grafika Intela jest coraz lepsza i też potrafi uruchomić grę na wysokich detalach tyle, że nie na tyle płynnie. Pozostaje programowo inicjowac. Ja np jak chce pograć to ustawiam profil (zdefiniowany przez dell) w zasilaniu max wydajność. Laptop działa głośniej (chłodzenie) ale nie mam problemów z grą. Po wyłączeniu przełanczam na tryb cichy i mogę w spokoju przeglądać strony czy słychać radia.

A jak się nazywa te oprogramowanie Dell, w którym można to zmienić?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL Inspirn 5548 - nie przełącza na dedykowaną kartę

Postautor: piotr_solek » 29 paź 2015, 15:50

Po zainstalowaniu sterowników/managerów do zarządzania zasilaniem ze strony dell zawsze jest kilka dodatkowych profili zasilania. Jak instalujesz sterowniki od producentów podzespołów to masz tylko te zdefiniowane z Windows.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]