Kupno używanego laptopa Dell.

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
No
NorDez
Posty: 3
Rejestracja: 03 wrz 2015, 08:02

Kupno używanego laptopa Dell.

Postautor: NorDez » 03 wrz 2015, 08:17

Witam !
Nawalił mi stary netbook Samsung i chcę kupić używanego laptopa z Del E5500 lub 6500. Znalazłem parę ofert na allegro z 12 miesięczną lub 6 miesięczną gwarancją. Potrzebuję laptopa wyłącznie do internetu, oglądania filmów i przeglądania grafiki. Nie wiem czy to będzie dobry wybór ? Cena ok.600 zł z systemem Win7. Nie wiem czy nie lepiej dołożyć i kupić nowy laptop w cenie 1200 zł ? Tyle tylko że jak dotykałęm i oglądałem w sklepie to w tej cenie pomimo niezaprzeczalnie lepszego procesora, większego dysku i.t.p. to wiele do życzenia przedstawia wszechobecny plastik.
Może ktoś coś podpowie ?


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Kupno używanego laptopa Dell.

Postautor: Karoolcia » 03 wrz 2015, 12:20

Witaj.
W cenach niższych od 3 000 są przeważnie same plastikowe laptopy, a jak są z obudową aluminiową to są słabsze od tamtych. Sama mam laptopa "plastikowego" i szczerze mówiąc jestem zadowolona. Oczywiście takie laptopy mają wadę - słaba błyszcząca matryca. Nie każdy laptop z plastiku posiada taką matrycę, dlatego najlepiej sprawdź czy on posiada (sprawdź pod kątami czy są jakieś strasznie zaciemnienia, na którym nic nie widać). Bateria u mnie bardzo długo trzyma i dla mnie to było wielkie zdziwienie, bo stwierdziłam, że pewnie przy takich laptopach będzie kiepsko. To czy długo laptop przetrwa zależy od właściciela - o każdego laptopa trzeba dbać, uważać by nic mu się nie stało.

Najlepiej by było abyś pokazał te dwie oferty, jak je zobaczę to wtedy Ci lepiej doradzę ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Kupno używanego laptopa Dell.

Postautor: Karoolcia » 03 wrz 2015, 17:03

Ciężko mi powiedzieć bo oba są identyczne, tylko na pierwszym masz Windows Vista/XP (przy obu już nie ma wsparcia) a przy drugim Windows 7, który jest bardzo dobrym systemem. Polecam ten drugi laptop ze względu na system - niestety ale Vista nie cieszy się dobrym uznaniem a XP już nie ma wsparcia. Na Windowsie 7 lepiej i stabilniej się pracuje, na dodatek ma jeszcze wsparcie dodatkowe. Oba są tymi samymi modelami więc różnica jest po prostu systemowa ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Kupno używanego laptopa Dell.

Postautor: piotr_solek » 18 wrz 2015, 20:02

NorDez pisze:Witam !
Nawalił mi stary netbook Samsung i chcę kupić używanego laptopa z Del E5500 lub 6500. Znalazłem parę ofert na allegro z 12 miesięczną lub 6 miesięczną gwarancją. Potrzebuję laptopa wyłącznie do internetu, oglądania filmów i przeglądania grafiki. Nie wiem czy to będzie dobry wybór ? Cena ok.600 zł z systemem Win7. Nie wiem czy nie lepiej dołożyć i kupić nowy laptop w cenie 1200 zł ? Tyle tylko że jak dotykałęm i oglądałem w sklepie to w tej cenie pomimo niezaprzeczalnie lepszego procesora, większego dysku i.t.p. to wiele do życzenia przedstawia wszechobecny plastik.
Może ktoś coś podpowie ?


Przeglądając aukcje można trawić na dobre modele.. Myślę ,że spokojnie możesz szukać w tej cenie modeli i procesorami i3 , i5 drugiej i trzeciej generacji. Warto zwrócić uwagę na stan baterii skoro piszemy o laptopach.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Mo
MonteCristo
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 09:08

Re: Kupno używanego laptopa Dell.

Postautor: MonteCristo » 23 paź 2015, 21:43

Kupiłem niedawno za 550zł Della E6410 z torbą i oryginalnym kluczem pod Vistę . Procesor I5 520M dysk 160 GB 4 GB ram integra Intel GMA HD . I nie zamienił bym go na żaden nowy wynalazek za 1000,1200 ani nawet za 1500zł . Z tym większym dyskiem to i bym się może zgodził ( dyski HDD w hurcie kosztują "grosze " ) ale z tym mocniejszym procesorem to tak nie do końca prawda . Z tego co się orientuje to większość tych wynalazków ma procesory przeznaczone do tabletów czy netbooków co skutkuje tym że nawet z filmikiem w 720p na youtube nie radzą sobie . O gorszej jakości matrycach i fatalnym wykonaniu nie wspomnę Mój 5 letni Dell jakością wykonania zgniata te wszystkie "plastiki " a i z filmem 1080p radzi sobie " z palcem w nosie . Za 1000zł można złożyć jakąś w miarę "skrzynkę " do biura,ale nie kupić dobrego niezawodnego laptopa . Nie ma cudów .


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika