Problem z uruchomieniem Dell Latitude e6400

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Ma
Mateusz121
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:16

Problem z uruchomieniem Dell Latitude e6400

Postautor: Mateusz121 » 14 paź 2015, 12:31

Witam Was serdecznie.
Mam na imię Mateusz i jestem tutaj nowy. Piszę do Was ten post ponieważ nie wiem co się dzieję z moim laptopem Dell e6400. Otóż podczas pisania pracy na laptopie, sprzęt zaczął wariować, nie ładował mi baterii pomimo że ładowarkaa była podłączona. Pomyślałem że system złapał jakiś błąd i zrestartowałem laptopa. I tu zaczęły się schody ponieważ ponownego uruchomienia lapka nie udało mi się uzyskać. Laptop jest podłączony do gniazdka zasilaczem, bateria wsadzona lecz juz rozładowana, i gdy wciskam przycisk zasilania to nic się nie dzieje, tylko i wyłącznie te ikony który są na górze ciągle migają na niebiesko. Wymieniłem całą płytę wraz z procesorem na te same modele i dalej to samo. Również przy przyciśnięciu ikony zasilania na latopie zauważyłem że na baterii gaśnie dioda (ta zielona) i coś tam zgrzyta. Możliwe jest że zasilacz skończył swój żywot?? Jeżeli ktoś miał podobne objawy prosze o pomoc bo ja rozkładam ręce.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z uruchomieniem Dell Latitude e6400

Postautor: piotr_solek » 14 paź 2015, 16:44

A skąd myśl by wymienić od razu cała płytę? Jaki masz poziom /stan baterii. Ten sam problem występuje bez baterii (tylko na zasilaczu). Jeśli nie możesz zrobić testu diagnostyki z poziomu Windows to przynajmniej sprawdź w biosie. Zasilacz jest oryginalny czy zamiennik? Ktoś grzebal (przed usterką) w laptopie.. Równie dobrze jakiś kabelek może być źle podłączony.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
Mateusz121
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:16

Re: Problem z uruchomieniem Dell Latitude e6400

Postautor: Mateusz121 » 14 paź 2015, 18:37

Poziom baterii zerowy, nie mogę zrobić diagnozy ponieważ nie mogę wejść do biosu (laptop nie załącza się- tak jakby nie było ładowania). Wydaje mi się że ten zasilacz jest nieoryginalny, może to być przyczyną??


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z uruchomieniem Dell Latitude e6400

Postautor: piotr_solek » 14 paź 2015, 20:58

Może to być przyczyna. Ja do E6400 używałem 90W zasilacza ale 65W to minimum. Odłącz baterię i sprawdź czy ruszy bo z treści nie wiadomo czy to już sprawdziłeś.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
Mateusz121
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:16

Re: Problem z uruchomieniem Dell Latitude e6400

Postautor: Mateusz121 » 15 paź 2015, 09:17

Baterię odłączyłem, i nadal to samo, lecz zauważyłem że ten zasilacz dziwnie zgrzyta w środku. Możliwe że jakiś kondensator ma zwarcie. Sprawdzę to i dam znaka


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]