Dell Recovery

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Ro
RobertN
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2015, 09:17

Dell Recovery

Postautor: RobertN » 11 sie 2015, 09:33

Witam,
To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.
Dotychczas pracowałem na notebookach HP, teraz przestawiłem się na Dell. Był na nim system Windows 8.1, ostatnio uaktualniony do Windows 10.
Moje pytanie brzmi - jak ustawić w BIOSie kolejność rozruchu. Chciałbym aby system starował w takiej kolejności - płyta DVD, nośnik USB, a na końcu twardy dysk. W komputerach HP robiło się to łatwo.
W moim Dellu Inspiron 15 5558 i7-5500U jak wejdę do BIOSu to widzę taką kolejność - Windows Boot Manager, UEFI ST2000LM003 HN-M201RAD. Nie bardzo rozumiem to UEFI.
Byłbym wdzięczny za wskazówki.
I jeszcze jedno. Co raz to wyskakuje mi okienko proponujące zakup Backup and Recovery wersja Premium. Czy warto to kupować? Czy jeśli tym programem utworzę backup na jakimś nośniku (np. płytach DVD czy pendrivie USB), to w chwili restartu system sam rozpozna nośnik, czy też wcześniej muszę sam ustawić kolejność bootowania (patrz pytanie pierwsze)?


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Dell Recovery

Postautor: Karoolcia » 13 sie 2015, 13:39

Jeśli chcesz ustawić kolejność rozruchu to musisz przełączyć tryb UEFI na Legacy oraz wyłączyć Security bot (będzie np. Legacy security bot: OFF lub ON). Wtedy restartujesz laptopa i wracasz do Biosa, i masz możliwość zmiany rozruchu.
Żeby zmienić ten tryb musisz kliknąć na UEFI i zmienić tam na Legacy.
Co do tego programu - jeśli potrzebujesz programu do utworzenia kopii systemu to jak najbardziej. Tutaj masz więcej o tym:
http://www.dell.com/support/contents/pl ... d-Recovery
Ja osobiście nie korzystam z tego dlatego nie wypowiem się na temat działania tego programu ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
Ro
RobertN
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2015, 09:17

Re: Dell Recovery

Postautor: RobertN » 13 sie 2015, 14:40

Bardzo dziękuję, tak zrobię.
Pozdrawiam


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Recovery

Postautor: piotr_solek » 31 sie 2015, 13:19

RobertN pisze:
I jeszcze jedno. Co raz to wyskakuje mi okienko proponujące zakup Backup and Recovery wersja Premium. Czy warto to kupować? Czy jeśli tym programem utworzę backup na jakimś nośniku (np. płytach DVD czy pendrivie USB), to w chwili restartu


Wersja premium nie jest potrzebna. W zwykłej można bez problemu zrobić partycję recovery na dysku lub innym nośniku jak usb. Sprawdzone i przetestowane na win 8.1


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]