Windows 10 - przywracanie systemu

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
Ma
Marcus
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2015, 19:17

Windows 10 - przywracanie systemu

Postautor: Marcus » 31 lip 2015, 19:33

Witam. 29 lipca dostałem darmowe uaktualnienie z systemu operacyjnego windows 7 na windows 10. Dokonałem uaktualnienia, ale system nie do końca spełnił moje oczekiwania i posiadał szereg dla mnie istotnych wad. Postanowiłem skorzystać z miesięcznej możliwości przywrócenia do Windowsa 7. Potwierdziłem wymagany restart komputera i pojawił się błąd "inaccesible_boot_device". Nie mogę dostać się do Advance Boot Options poprzez klawisz F8, ani wejść do systemu. Wskazany wyżej błąd pojawia się przy każdym ładowaniu systemu, po czym następuje reset. Mój dell to Inspirion r15 N5110. Windows 7 znajduje się na ukrytej partycji, jednakże nie mogę się dostać do przywracania systemu. Macie może jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Z góry dzięki ;)


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Windows 10 - przywracanie systemu

Postautor: Karoolcia » 01 sie 2015, 15:45

Witaj :)
Może musisz długo naciskać F8? Przytrzymaj klawisz F8 i włącz laptopa (ciągle trzymaj), i wtedy powinno się pojawić. Raczej F8 jest od włączenia trybu awaryjnego w Windows 7, aniżeli do Menu Boot. Żeby tam wejść musisz długo naciskać F12, chyba że masz inny przycisk od tego. Kiedy tam wejdziesz to będziesz miał opcje "Dell Backup and Recovery" albo "Dell Data Safe Local", nie pamiętam dokładnie. Reszty chyba nie muszę dopisywać :)

Co do Windowsa 10 - lepiej przeczekać jakiś czas, aby mieć pewność, że 10 będzie działała poprawnie na naszych laptopach. Kiedy dostajesz kopię systemu nie musisz od razu instalować nowego systemu, bo możesz go kiedy indziej zainstalować. Ja jeszcze aktualizacji nie dostałam, ale nawet gdy dostanę to poczekam aż będę pewna, że sterowniki oficjalnie będą wydane, no i oczywiście poprawne. Nie ma sensu tracić przez to nerwów, lepiej być cierpliwym i poczekać jakiś czas ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
Ma
Marcus
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2015, 19:17

Re: Windows 10 - przywracanie systemu

Postautor: Marcus » 01 sie 2015, 17:38

Dzięki za odpowiedź. :D
Niestety próbowałem wciskania pulsacyjnego i ciągłego, za nic nie chciało mi załączyć możliwości odpalenia systemu awaryjnego, ani wyboru naprawy systemu. Utknąłem w martwym punkcie, bo nie mogę znaleźć płyty/pendriva na której zrobiłem (o ile w ogóle zrobiłem) kopię systemu. Aktualnie jestem na etapie pobierania systemu windows 10 na pamięć USB i wtedy spróbuję ponownie zainstalować 10tkę. Mam płytę z Windowsem 7 lecz wersją OEM (nie jest to płyta dostarczona z laptopem), może istnieje jakaś możliwość przywrócenia systemu z partycji recovery za pomocą CMD?


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Windows 10 - przywracanie systemu

Postautor: Karoolcia » 13 sie 2015, 13:45

Musiałbyś spróbować, ale w trybie awaryjnym, wystarczy nawet włączyć tryb awaryjny z samym CMD i wtedy musisz za pomocą komendy przeskanować laptopa jakie masz uszkodzone pliki i również za pomocą CMD pozmieniać pliki. To jest bardzo długotrwała praca więc raczej najlepszą opcją jest uruchomienie płytki z naprawą systemu. Nie wiem jak jest z wersją OEM więc tutaj się nie wypowiem ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]