Kilka pytań odnośnie gwarancji

Pytania (i odpowiedzi) odnośnie gwarancji Dell.
po
popielasty
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2010, 08:48

Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: popielasty » 04 gru 2010, 18:08

Witam serdecznie,

mam kilka pytań odnośnie gwarancji, dodam że zostało mi jeszcze ok 340 dni gwarancji NBD. Rzecz tyczy się laptopa DELL STUDIO 1535, zakupiony za pośrednictwem operatora telefonii Plus.

1. Mam bardzo duże problemy z zawiasami - są luźne, klapa lata jak szalona, odpadł mi nawet jej kawałek - wszystko na skutek luzów na zawiasach, otwierania i zamykania klapy. Laptop nie upadł mi ani razu na ziemię, nie jest to żadne uszkodzenie "fizyczne" spowodowane moją nieostrożnością. Czy zawiasy w tym laptopie podlegają gwarancji?

Swoje pytanie kieruje tu na forum, ponieważ z problemem borykam się od roku, rok temu też powiadomiłem o problemie serwis - na to dostałem odpowiedź, że zawiasy nie podlegają gwarancji. Ostatnio również zadzwoniłem na infolinię i zapytałem się jak tam sprawa zawiasów - Pan uświadomił mnie że uszkodzenia zawiasów to uszkodzenia spowodowane złym użytkowaniem komputera przez użytkownika - jestem w szoku, że taka firma jak Dell pozwala sobie na takie "samosądy" wobec swoich klientów. Rozumiem, że zdarzają się nieuczciwi użytkownicy, ale czemu stawia się przed takimi osądami każdego klienta? Niestety ale klapa była tak popękana, że postanowiłem załatwić to na własną rękę, nie czekając NA ŁASKĘ firmy Dell. Sprzyja mi okoliczność, że mieszkam 500 metrów od oficjalnego serwisu Della (od niedawna). Mam też tam znajomych, więc poprosiłem kolegę który zajmuje się tym na co dzień o wymianę tego komponentu. Wcześniej nabyłem potrzebny element (klapę) na aukcji internetowej (w bardzo korzystnej cenie, produkt nowy - zapakowany identycznie jak otrzymuje takie rzeczy serwis - oznajmił mój znajomy). Ku mojemu zaskoczeniu, kolega oznajmił mi, że do serwisu przychodzą laptopy z uszkodzonymi zawiasami i są naprawiane bez żadnego "aj waj". Więc czegoś tu nie rozumiem. Czy gwarancja NBD nie upoważnia mnie do takiej naprawy? Czy lepiej byłoby jakbym zadzwonił na infolinię i oznajmił że zacięły mi się zawiasy i nie mogę otworzyć komputera, a był mi niezbędny i sam podjąłem próbę otwarcia klapy i w tym momencie ją uszkodziłem. Może w ten sposób trzeba "kombinować" z serwisem firmy Dell?

2. Czy jest możliwość w przypadku gwarancji NBD, wysłać laptopa do naprawy w formie CAR? Załóżmy przypadek, że pracuję, nie mogę w pracy oddać laptopa do naprawy, ponieważ ciągle się przemieszczam, nie mam rodziny, nie mam komu zostawić komputera żeby przypilnował naprawy. Czy mogę go po prostu wysłać do serwisu? Umówić się przez infolinię, że go wyślę do ich serwisu, bo po prostu tak mi jest wygodniej.


Serdecznie pozdrawiam, mam nadzieję że ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytania.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: DELLMania » 06 gru 2010, 12:21

Również mieliśmy problemy z zawiasami. Okazało się że faktycznie nie podlegają one gwarancji. Tak samo obudowa. Jak dostaniesz nowy sprzęt z wadliwą obudową to masz 5 dni na zgłoszenie uwag i wtedy od ręki wymieniają i naprawiają. Jednak jak przekroczysz ten termin to koniec. Obowiązują warunki gwarancji i wtedy serwis bardzo dokładnie pilnuje co jest objęte gwarancją a co nie. Zawiasy i obudowa nie podlega. Tak samo bateria. Niby masz 3 lata NBD ale na samą baterię masz tylko rok. Zawsze uważnie należy czytać warunki gwarancji i wszelkiego rodzaju wyłączenia.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ee
eescha
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2010, 14:32

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: eescha » 08 gru 2010, 14:41

Mozna ja zdolam pomoc :)
Po pierwsze, zawiasy jako material eklpoatacyjny nie podlega gwarancji nawet na zakupionej dodatkowej opcji Complate Care. Poprawiając swojego przedmowce, okres wymiany sprzętu na nowy, który jest wymieniany w dziale obsługi klienta tzw Customer Care moze byc wymieniony wciagu 10dni roboczych od daty dostarczenia przez kuriera sprzetu. Sprzet wymieniany jest wylacznie jesli dana usterka jest widoczna, czyli usteki typu pekniecia obudowy, zbita matryca itp.
Po drugie, jesli ktos ma luzne zawiasy i przykrecenie srubek nic nie daje, mozna zglosic w serwisie brak zasiegu wlan, wwan i do takiej usterki jest wysylany back cover z antenami (pokrywa matrycy) - czesc integralna z zawiasami.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: DELLMania » 08 gru 2010, 15:32

Tak jest - 10 dni :)


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
po
popielasty
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2010, 08:48

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: popielasty » 08 gru 2010, 16:29

eescha, dzięki :) znacie jeszcze jakieś ciekawe info na temat "to mi nie działa - przy okazji wymienią mi coś innego"? Przy wymianie touchpada wymieniają całą tą ramkę/obudowę touchpada (czyli jakby to powiedzieć - pokrywę górną, tam gdzie trzymamy rączki jak piszemy), zasilacze rozdają za darmo też, wystarczy powiedzieć że coś nie ładuje a na drugi dzień kurier przynosi do domu nowy zasilacz, stary "możemy" zutylizować, jeśli chcemy, a jeśli nie chcemy to możemy powiesić na żyrandolu jako trofeum :>


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: DELLMania » 08 gru 2010, 16:41

Chyba stworze dział - Wałki na serwisie :)


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
po
popielasty
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2010, 08:48

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: popielasty » 08 gru 2010, 17:52

No pomysł całkiem dobry ;P zwłaszcza działa to w NBD, bo nie mają czasu na sprawdzanie czy touchpad na prawdę działa. Przyszedł Pan, zapytał co jest, powiedziałem że nie touchpad coś słabo działa (tak było i jest faktycznie... touchpad w Studio 1535 to porażka!), powiedziałem że na windowsie i linuxie problem występuje - wyjął nowego toucha i po prostu go wymienił, nie odpalając nawet kompa :p


ew
ewelina9999
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2012, 19:11

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: ewelina9999 » 18 kwie 2012, 19:35

Witam, mam ten sam problem z modelem dell studio 1555, z zawiasami i obudową, serwis nie uznał gwarancji, stwierdzając uszkodzenie mechaniczne. Tylko bardzo dziwi mnie to,że laptop użytkowany w warunkach domowych nie został upuszczony, ani nic z tych rzeczy, chyba poprzez otwieranie i zamykanie klapy musiało się to zrobić. czy jest jakaś możliwość, aby uznali to na gwarancji? Bardzo proszę o szybka odpowiedź.. pozdrawiam ;)


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: e-help24eu » 19 kwie 2012, 19:04

...
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:39 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: e-help24eu » 19 kwie 2012, 19:09

..
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:39 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: e-help24eu » 19 kwie 2012, 19:12

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:13 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


ew
ewelina9999
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2012, 19:11

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: ewelina9999 » 20 kwie 2012, 12:19

Czyli co proponujecie żeby zrobić? Spróbuje odwołać się bezpośrednio do producenta może w taki sposób uznają, a może jednak spróbowąc zglosić to co napisał eescha?
"eescha napisał(a):Mozna ja zdolam pomoc
Po drugie, jesli ktos ma luzne zawiasy i przykrecenie srubek nic nie daje, mozna zglosic w serwisie brak zasiegu wlan, wwan i do takiej usterki jest wysylany back cover z antenami (pokrywa matrycy) - czesc integralna z zawiasami."


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: e-help24eu » 21 kwie 2012, 10:48

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:13 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
aniakula

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: aniakula » 01 paź 2012, 14:51

A jak to wygląda jeśli mam komputer ze stanów. Myślicie że przyjmą mi go w Polsce na gwarancje?


ka
karolaa1115
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2013, 18:32

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: karolaa1115 » 03 lut 2013, 18:39

też mam gwarancje a czasem boję się że czegoś nie doczytałam do końca i mogę mieć to nie uznane...


Duży wybór anteny telewizyjne
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: DELLMania » 08 lut 2013, 10:12

Zawiasy nie podlegają gwarancji wg umowy gwarancyjnej. Niestety.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Mo
Motonick
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2015, 15:07

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: Motonick » 24 lip 2015, 19:47

Cześć, nabroiłem!
Mam laptopa Dell Inspiron 13 od około miesiąca i dzisiaj zdarzył mu się wypadek. Po uruchomieniu na nim filmu ustawiłem go w pozycji namiotu stawiając go blisko brzegu stołu. Jak tylko się odwróciłem, usłyszałem odgłos jego upadku (około metra) na podłogę. Osłona ekranu odczepiła się od niego, dodam, że ekran nadal działał - ostatecznie powciskałem ekran na swoje miejsce i odkryłem, że jeden zawias jest przestawiony w inną pozycję względem drugiego - nie sposób go teraz zamknąć ani obrócić w pozycję tabletu. Nie chcę tu robić nic na siłę dlatego proszę o pomoc, poradę - czy taka naprawa jest w ogóle możliwa w ramach gwarancji (to rok 2015 i może Firma zmieniła podejście w sprawie montowanych nowych zawiasów). Wszystko oczywiście działa poza tym nieszczęsnym zawiasem. Czy ktoś miał podobne zdarzenie i może coś podpowiedzieć.
Czy rozbierając go osobiście aby przyjrzeć się dokładnie przestawionemu zawiasowi (czy nie wymaga regeneracji lub wymiany), utracę gwarancję na laptopa?
Proszę o pilną odpowiedź (pomoc techniczna na tel. dostępna dopiero od poniedziałku).
Pozdrawiam
IMG_20150724_173549.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Mo
Motonick
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2015, 15:07

Re: Kilka pytań odnośnie gwarancji

Postautor: Motonick » 29 lip 2015, 20:02

Dziękuję za liczne posty w sprawie. A tak na serio, na uszkodzenia mechaniczne gwarancji nadal nie ma. Na szczęście poradziłem sobie z regeneracją zawiasu i wszystko działa jak należy. Dell sprzedaje zawiasy ekranu jako cześć zamienną łącznie z pokrywą ekranu za 420 zł.
zawias1.jpg
zawias2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Forum Dell - Gwarancje”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]