DELL Precisiom T5600 ... nie widzi CPU

Każdy z nas przeżył choć raz spotkanie z serwisem producenta sprzętu. Jakie są Wasze doświadczenia w relacjach z serwisem Dell?
Macie swoje opinie o serwisach laptopów, komputerów, serwerów Dell - piszcie. Jeśli nie wiecie czego możecie się spodziewać po serwisie lub jakie są procedury serwisowe - pytajcie.
Ma
MarioG3
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2015, 10:12

DELL Precisiom T5600 ... nie widzi CPU

Postautor: MarioG3 » 16 cze 2015, 10:19

Panowie, a może i Panie, tego nie wiem :) .. mam mały problem i być może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc.

Otóż mam stacje graficzną T5600, płyta dwuprocesorowa, mega fajny sprzęt. Działa od kilku lat bez zarzutów, ale okazyjnie udało mi się kupić dwa procesory Intel Xeon QA90 (to odpowiednik E5-2660 w wersji ES). Wszystko super, jednak BIOS nie widzi zadnego z tych procesorów i komp się nie odpala. Dodam, że obecnie mam wlozonego tam E5-2667 też ES i działa. Procesory są praktycznie identyczne, LGA2011 , te same parametry jeśli chodzi o pobór mocy etc.

Wychodzi na to, że w BIOSie (obecnie mam A14 czyli najnowszą wersję) nie ma wpisanego CPUID tego procesora QA90. Pytanie czy ktoś z Was potrafi zmodyfikować BIOS płyty głównej tak by dodać do obslugi CPUID QA90. Najłatwiej byłoby to zrobić na wsadzie, inaczej pozostanie mi wylutwanie kości, zczytanie jej zawartości, wyszukanie zapisów CPUID i dodanie ręcznie, ale to sporo roboty.

Szkoda, ze jednak zależy mi na odpaleniu tej maszyny na dwóch prockach, bo co 16 rdzeni to 16 rdzeni.

Z góry dzięki za pomoc i jakieś ewentualne wskazówki.

Mario


Wróć do „Forum serwisowe - Serwis Dell i nie tylko”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]