Dell i 2 karty graficzne - wymuszenie przełączania..

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
ce
ceenetik
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:14

Dell i 2 karty graficzne - wymuszenie przełączania..

Postautor: ceenetik » 10 lut 2015, 18:13

Witajcie,

Posiadam Dell'a Latitude E6430 wraz z dwiema kartami graficznymi:
1-Intel HD 4600
2-AMD Radeon HD 8600M

Kiedy próbuję oglądać film przez HDMI na zewn.ekranie z laptopa na zasilaniu bateryjnym - wszystko gra. Jednakże gdy podłączam laptopa do zasilania - ekran zewn. gaśnie :evil: Gdy próbuję zmienić "Ustawienia przełączania grafiki dla aplikacji" w AMD Catalyst Control Center przy ikonce programu którego używam do filmów (VLC ;) ) jest kłódka i domyślnie wybrana opcja "Oszczędzanie energii" oraz informacja "Ta aplikacja jest zablokowana dla zachowania zgodności" :evil:

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego upierdliwego problemu lub chociaż nakierowanie mnie gdzie szukać informacji nt. możliwości wyboru aktualnej karty graficznej, jak to ustrojstwo (czyt.zestaw 2óch kart graf.) działa itp.

Z góry serdecznie dziękuję i przepraszam za zawracanie czterech liter :)


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Dell i 2 karty graficzne - wymuszenie przełączania..

Postautor: Karoolcia » 11 lut 2015, 18:41

Witaj ;)
Zmieniałeś opcje w zaawansowanych ustawieniach planu?
Kliknij na ikonkę baterii, który jest na dolnym prawym rogu -> Więcej opcji zasilania -> (tutaj wybierasz plan zasilania) zmień ustawienia planu -> zmień zaawansowane ustawienia zasilania
I tam zmień:
Dynamiczne przełączanie grafiki - maksymalna wydajność
Ustawienia zasilania grafiki ATI - maksymalna wydajność
Dla pewności: Intek Graphics Settings - balanced albo maximum performance
Albo pozmieniaj tak, jak masz w ustawieniach w oszczędzaniu energii.
Jeśli jest ten program CCC ustawiony jako "Oszczędzanie energii" to oznacza, że karta Intel z niego korzysta (z tego co wiem). Jeśli problem nadal występuje, to zostaje opcja "Oszczędzanie energii" nawet podczas, gdy laptop jest podłączony do prądu.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
ce
ceenetik
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:14

Re: Dell i 2 karty graficzne - wymuszenie przełączania..

Postautor: ceenetik » 06 mar 2015, 10:29

Hej wybacz, że dopiero teraz - pozmieniałem i dziś przetestuję i dam znać...choć mam wrażenie, że drugą kartą graficzną to zostałem 'na siłę' uszczęśliwiony :/


Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]