dziwny dzwiek, prawdopodobnie z HDD

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
pi
pioter900
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2015, 10:09

dziwny dzwiek, prawdopodobnie z HDD

Postautor: pioter900 » 14 sty 2015, 10:17

Witam,
Jestem posiadaczem komputera DELL VOSTRO 3550 (i3). Komputer zaczalem uzytkowac od ok 3 miesiecy, a od okolo 3 tygodni z komputera zacza sie wydobywac taki dzwiek ( https://www.youtube.com/watch?v=eS-1sAmEBuA ). Nie potrafie powiedziec w jakich sytuacjach ten dzwiek sie pojawia. Czy ktos wie co sie dzieje z komputerem, i jak rozwiazac ten problem?
Pozdrawiam,
Piotr


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: dziwny dzwiek, prawdopodobnie z HDD

Postautor: Karoolcia » 14 sty 2015, 13:05

Witam. Często wydobywa sie taki dźwięk? Zgaduję, że on pochodzi od głośników. Też mam podobnie, ten dźwięk pojawia się raz na jakiś czas. Spróbuj zaktualizować sterownik do karty dźwiękowej, może on powodować problem. Jeśli to nie pomoże to pozostaje tylko problem z samą kartą.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
fi
fixeo
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2015, 16:44

Re: dziwny dzwiek, prawdopodobnie z HDD

Postautor: fixeo » 03 lut 2015, 17:04

pioter900 pisze:Witam,
Jestem posiadaczem komputera DELL VOSTRO 3550 (i3). Komputer zaczalem uzytkowac od ok 3 miesiecy, a od okolo 3 tygodni z komputera zacza sie wydobywac taki dzwiek ( https://www.youtube.com/watch?v=eS-1sAmEBuA ). Nie potrafie powiedziec w jakich sytuacjach ten dzwiek sie pojawia. Czy ktos wie co sie dzieje z komputerem, i jak rozwiazac ten problem?
Pozdrawiam,
Piotr



Dźwięk nie wydobywa się ze sprzętu, w sensie mechanicznie, jest to beep z płyty głównej. komunikat, że coś się dzieje i powinno się go poddać diagnozie


Naprawa laptopów, serwis Dell, naprawiamy pogwarancyjnie
http://www.fixeo.pl/serwis_dell
pi
pioter900
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2015, 10:09

Re: dziwny dzwiek, prawdopodobnie z HDD

Postautor: pioter900 » 11 lut 2015, 20:45

Witam,
Dalej nie wiem co to za dźwięk. Nie jetem pewien czy to z dysku czy płyty głównej (jak wyżej sugeruje kolega - choć wydaje mi się że to nie jest dźwięk bzyczka, a jeżeli nawet to jedno bipnięcie informuje o problemie z BIOSEM lub ROMem). Wydaje mi się że dźwięk nie pochodzi z karty dźwiękowej (wyłączyłem ja, w menedżerze urządzeń, a dźwięk się dalej pojawiał). Na chwile obecna, dźwięk się nie pojawia od około miesiąca. Stan dysku monituje programem 'CrystalDiskInfo', który mówi że wszystko z dyskiem jest ok. Na anglojęzycznym forum DELLA, sugerują że jest to problem z dyskiem twardym - sugerują jego wymianę. Postanowiłem robić regularny backup danych z dysku i czekać na to aż dysk padnie (wtedy wymienię go na inny).
Pozdrawiam,
Piotr


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: dziwny dzwiek, prawdopodobnie z HDD

Postautor: Karoolcia » 12 lut 2015, 18:25

Jeśli masz mało miejsca na dysku twardym to dźwięk wydobywa się z niego. U siebie mam taki problem, bo testy wskazują że dysk twardy jest w porządku, ale ten dźwięk zaczął się wydobywać od kiedy miałam poniżej 200GB wolnego miejsca.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]