Win 8. Problem ze sterownikiem.

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
ml
mlodyemkotQ
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:11

Win 8. Problem ze sterownikiem.

Postautor: mlodyemkotQ » 26 sty 2015, 13:23

Witam,

Posiadam Dell Inspiron 3537 ze zintegrowaną kartą grafiki Intell HD 4400 i dedykowaną AMD HD8850M.
Ogólnie problem polega na przełączaniu z karty zintegrowanej na dedykowaną (przełączać się nie chce).
Odinstalowywałem stery obu kart, aktualizowałem biosa. Sterowniki instaluje ze strony della i kłopot w tym, że gdy ściągam sterownik do HD8850/HD8870 (taki mi "zaleca" dell) to po zainstalowaniu, w menadżerze urządzeń pokazuje mi że sterownik zainstalowany jest dla AMD HD8800. Wydaje mi się, że problem z przełączaniem może polegać właśnie na złym zestawie sterowników ale mimo szczerych chęci nie potrafię zainstalować sterownika do posiadanej karty AMD

Proszę o pomoc.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Win 8. Problem ze sterownikiem.

Postautor: Karoolcia » 26 sty 2015, 19:16

Cześć, mam podobnie ale nie mam problemów z przełączaniem grafiki. A jaką masz wersję sterownika karty Intel? Niestety obie te karty lubią się "gryźć", przez co obie powodują jakieś problemy, np. jak coś się stanie z kartą Intel to AMD zaczyna wariować i vice wersa. Ale najpierw proponuję zainstalować wersję sterownika wcześniejszą, oczywiście mówię tu o karcie AMD:
http://www.dell.com/support/home/us/en/ ... erId=PWTRP (po angielsku)
I wybierz który chcesz (opisy masz więc lepiej jest wyjaśnione jakby coś).
Jeśli to nic nie da, to trzeba będzie zmienić sterownik do Intel (wiem że dziwne, ale wyjaśnienie jest wyżej).
Oczywiście daj znać czy Ci się zmieniło ;)

EDIT: Ważne! Przed ponownym zainstalowaniem sterownika MUSISZ:
1. Wyinstalować program, który jest do tego sterownika (w tym przypadku Catalyst Control Center).
2. Wyinstalować sterownik.
PPM na (Ten komputer) -> Zarządzaj -> Menedżer urządzeń -> Karty graficzne -> AMD (2x LPM) -> Sterownik -> Odinstaluj
3. Wyłączyć i ponownie włączyć laptopa.
I wtedy można zainstalować nowy sterownik, po zainstalowaniu również musisz włączyć od nowa laptop.
Jeszcze jedna rzecz. Jeśli masz zainstalowany program Dell System Detect i działa w tle to go wyłącz, bo on zainstaluje sterownik najnowszy, czyli nie zainstalujesz wtedy tego starszego (wcześniejsze zalecenia musiałbyś robić od nowa).

Wiele razy musiałam edytować post, żeby nie wprowadzić Ciebie w błąd i żeby Tobie wszystko poszło bez żadnych przeszkód ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
ml
mlodyemkotQ
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:11

Re: Win 8. Problem ze sterownikiem.

Postautor: mlodyemkotQ » 26 sty 2015, 21:39

Po zainstalowaniu sterowników z Catalystem ze strony AMD (autodetect) nie della widzę, że problem zniknął (przynajmniej tak pokazuje AMD system monitor). Jednak gdy wchodzę w menadżer urządzeń pokazuje mi nie karte HD M8850 tylko R9 M265x. Gdzieś wyczytałem, że to nie ma żadnego wpływu na działanie. Widzę jednak opóźnienie w uruchamianiu. Zainstalowałem również Endurofix.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Win 8. Problem ze sterownikiem.

Postautor: Karoolcia » 26 sty 2015, 21:59

Jeśli nie sprawia to żadnego problemu to znaczy, że nie trzeba z tym więcej kombinować.
Właśnie zaciekawił mnie ten wątek więc zaczęłam eksperymentować ze sterownikiem do AMD, bo chciałam sprawdzić czy znajdę w końcu sterownik, który poprawnie zidentyfikuje moją kartę. Przy pierwszej próbie nie sprawdziłam na który system jest dany sterownik (mam Windowsa 8.1 a pobrałam na 7) - pierwszy fail, nie mogłam w ogóle korzystać z karty a tym bardziej włączyć CCC. Kolejny fail również tyczył się systemu - pobrałam na 8, przez co ten sam błąd wyskoczył. Dopiero gdy już poprawnie pobrałam i zainstalowałam wszystko działało dobrze. Jednakże został ten sam napis (8800M Series), być może tak powinno być. Dlatego ostrzegam - przed pobieram trzeba sprawdzić na jaki system się pobiera.
Odpowiednia wersja sterownika dla Twojej karty może być 13.152.0.0, ja ją posiadałam i nie sprawiała mi żadnych problemów. Np. ten:
http://asder00.blogspot.com/2013/09/amd ... st-30.html
Link: AMD Catalyst Mobility 13.9 Win 8.1 | Win 8 | Win 7 (64-bit)
Taką wersję pobrałam i działa bez zarzutów ;)
W razie problemów proszę pisać, chętnie odpowiem.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
ml
mlodyemkotQ
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:11

Re: Win 8. Problem ze sterownikiem.

Postautor: mlodyemkotQ » 26 sty 2015, 22:04

Ekspertem nie jestem ale autodetect AMD wykrywa system automatycznie więc z tym nie powinno być problemu. Jak miałem zainstalowane 8800M Series wystąpił problem z wysokim użyciem GPU w spoczynku 98-100%. Teraz tego problemu nie ma więc zostawie tak jak jest. W razie problemów pozostaje opcja serwisu.


Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]