Problemy z wydajnością Inspiron 5537

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Un
UnluckyGuy
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2014, 20:17

Problemy z wydajnością Inspiron 5537

Postautor: UnluckyGuy » 02 gru 2014, 20:24

Witam,

Jestem posiadaczem laptopa Dell Inspiron 5537. Może przedstawię bliżej sytuację.
Na urodziny tj. w lipcu dostałem laptopa, był to prezent więc nie miałem jak ingerować w niego, ale podobno "informatyk" polecił tego laptopa mojemu ojcu.
Mam straszny problem z wydajnością w grach..
League of Legends na najniższych chodził na 20 fps'ach.. Czy to normalne?
Counter Strike Global Offensive na najniższych utrzymuje się w granicach 40-45 fpsów..
Proszę o jakiekolwiek rady, chyba, że to wina samych parametrów laptopa:

Karty graficzne : AMD Radeon HD 8670M
Intel HD Graphics Family
Procesor: Intel(R) Core i5-4200U CPU 1.60 GHz 2.30 GHz
Ram: 6 GB

Proszę o pomoc!


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Problemy z wydajnością Inspiron 5537

Postautor: Karoolcia » 03 gru 2014, 18:50

Witaj :)
Standardowo gry chodzą na podstawowej karcie graficznej, czyli na Intel HD Graphics. Karta AMD, jako dodatkowa karta graficzna, jest bardziej przeznaczona na gry. Musisz przede wszystkim ustawić w programie "Catalyst Control Center" od AMD aby gry przełączały się z grafiki karty Intel na AMD. Najszybszym sposobem jest kliknąć PPM na pulpit a następnie na "Konfiguruj przełączanie grafiki". Pojawi Ci się okienko, gdzie musisz wybierać, więc klikasz na "Dodaj aplikację..." i tam musisz wybrać plik z końcówką ".exe" gry. Po wybraniu musisz ustawić na "Wysoką wydajność" (wtedy gra idzie na samej karcie AMD) albo "Zależnie od źródła zasilania" (jeśli laptop jest podłączony do prądu to gra będzie szła na karcie AMD, jeśli będzie laptop działał na baterii to na Intel). I powinno śmigać ;)
Wydaje mi się, że to jest wyczerpująca odpowiedź :)
Pozdrawiam!


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
Un
UnluckyGuy
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2014, 20:17

Re: Problemy z wydajnością Inspiron 5537

Postautor: UnluckyGuy » 09 gru 2014, 15:25

Ogólnie przepraszam za tak późną odpowiedź,

Niestety jest tak ustawione już od jakiegoś czasu i dalej to samo.
http://scr.hu/3esl/zwhgo

FPS'y dalej utrzymują się na poziomie 20-30 w League of Legends.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Problemy z wydajnością Inspiron 5537

Postautor: Karoolcia » 09 gru 2014, 19:18

No to tak.
Specjalnie dla Ciebie zrobiłam teścik na Gothicu 3 czemu masz tak mało fps. Możliwe są dwie opcje:
1. Masz ustawiony plan zasilania na "Oszczędzanie energii" (prawy dolny róg, gdzie masz stan baterii, kliknij na niego i sprawdź jaki plan masz włączony)
2. W planie zasilania (fabrycznie "Dell"), a dokładniej w zaawansowanych ustawieniach planu, masz takie opcje jak "Intel(R) Graphics Settings", "Dynamiczne przełączanie grafiki" oraz "ATI Powerplay" na oszczędzanie baterii/balanced/maksymalna żywotność baterii czy jak tam.
Co musisz zrobić:
W przypadku numer jeden musisz po prostu przełączyć opcję z "Oszczędzania energii" na "Dell", wtedy gry będą chodzić o niebo lepiej.
Zaś w przypadku numer dwa musisz wejść na ustawienia zaawansowane (PPM na pulpicie-> Pesonalizuj-> Wygaszacz ekranu-> Zmień ustawienia zasilania-> Dell: Zmień ustawienia planu-> Zmień ustawienia zaawansowane zasilania), zmienić w tych w/w opcjach na :
Intel(R) Graphics Settings: Maximum perfomance
Dynamiczne przełączanie grafiki: Maksymalna wydajność
Ustawienia ATI Powerplay: Maksymalna wydajność.
Zastosuj te zmiany i sprawdź jak działają gry. Powinno iść teraz super :)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]