DELL 15R SE (7520) - trzy przyciski szybkiego dostępu

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ko
kotlar
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2014, 11:22

DELL 15R SE (7520) - trzy przyciski szybkiego dostępu

Postautor: kotlar » 24 sty 2014, 11:42

Jako że to mój pierwszy post - Witam wszystkich bardzo serdecznie:)

Od tygodnie jestem posiadaczem DELLa 7520 wcześniej przez 6 lat użytkowałem DELLa 1520.
DELL 1520 posiadał na przedniej ściance klawisze multimedialne których w 7520 bardzo mi brakuje:(
DELL 7520 posiada natomiast trzy przyciski szybkiego dostępu. Pierwszy z nich wywołuje centrum mobilności w systemie Windows, gdzie mamy przegląd często wykorzystywanych ustawień. Drugi otwiera małe okno, w którym można wybrać profil dla karty dźwiękowej. Trzeci przycisk może zostać dowolnie zaprogramowany przez użytkownika.

:!: Koniec wstępu teraz do rzeczy:
- Po naciśnięciu drugiego przycisku który powinien otwierać okno z profilami karty dźwiękowej mam faktycznie małe okno z 3 nutkami które po 1s samoczynnie zamieniają się w krzyżyki i okno się zamyka - o co chodzi? Posiadam Windows 8.
- Po przesiadce z 1520 na 7520 najbardziej brakuje mi przycisków volume+ oraz volume-. Nie ma co ukrywać że używanie kombinacji Fn+F11 oraz Fn+F12 jest mało wygodne.
Wpadłem na pomysł aby zrobić tak:
Drugi przycisk szybkiego dostępu zaprogramować tak aby zamiast pokazywania okna z profilami karty dźwiękowej robił volume+.
Trzeci przycisk szybkiego dostępu zaprogramować tak aby robił volume-.

Czy ktoś wie jak to zrobić? Nie piszcie że się nie da. To że nie da się prosto z jakiegoś kreatora systemowego nie znaczy ze się nie da wcale. Odpowiednie wpisy w rejestrze i można wszystko osiągnąć.

Pozdro


wi
wil3
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2013, 15:24

Re: DELL 15R SE (7520) - trzy przyciski szybkiego dostępu

Postautor: wil3 » 25 sty 2014, 10:10

@up, w ustawieniach Della (pod pierwszym przyciskiem, częste ustawienia) masz możliwość zmiany ustawień klawiszy funkcyjnych, wtedy możesz zadeklarować, aby klawisze funkcyjne działały jak klawisze multimedialne (nie musisz wciskać Fn+F11 tylko samo F11). Jeśli nie używasz klawiszy funkcyjnych w innych celach (F1 pomoc, F5 odśwież stronę lub kopiuj, F6 przenieś itd), to może to rozwiązanie Cię zadowoli.

Co do rozwiązania, które sobie wymyśliłeś, jeśli zmiana ustawień klawiszy funkcyjnych Cię nie zadowala, spróbuj poszukać w Google, ja znalazłem coś takiego: http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... -xp-vista/ tylko nie wiem, czy ten program rozpoznaje dedykowane klawisze Della. Szukaj też pod hasłami Dell Quickset map buttons albo coś podobnego - kombinuj.

EDIT: jeszcze coś takiego: http://forum.notebookreview.com/dell/28 ... ality.html wszystko z Google, szukaj dalej sam :)


ko
kotlar
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2014, 11:22

Re: DELL 15R SE (7520) - trzy przyciski szybkiego dostępu

Postautor: kotlar » 25 sty 2014, 13:11

Witam,
Co do pierwszego rozwiązania to niestety mnie nie satysfakcjonuje ponieważ na co dzień korzystam z Total Commandera a co za tym idzie z klawiszy funkcyjnych.
A co do drugiego to zaraz zabieram się za robienie doktoratu.
Wcześniej napisałem posta na forum bo po prostu myślałem że ktoś może już przerabiał ten temat:)

Dzięki za podjecie tematu.
Pozdro


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]