XPS 15 i dysk SSD

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
le
leniviec
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2011, 20:14

XPS 15 i dysk SSD

Postautor: leniviec » 17 sty 2014, 20:37

Cześć. Mam problem ze starem Windowsa z dysku SSD.
Ale może od początku.

Kupiłem dysk SSD Samsunga i kieszeń na dodatkowy dysk. Stary HDD włożyłem do wcześniej wspomnianej kieszeni i zamontowałem zamiast czytnika DVD. Dysk SSD na miejscy oryginalnego dysku.
Zainstalowałem czysty system na SSD, z HDD skasowałem wszystkie partycje i stworzyłem nowe.
W BIOS'ie, jako pierwszy mam ustawiony dysk SSD.

Po włączeniu lapka widzę logo DELL'a, później dwa razy mignie podkreślnik w lewym górnym rogi i domyślnie powinno pojawić się logo Windows 8.1 przy bootowaniu systemu. Ale jedyne, co widzę, to tylko czarny ekran (kiedy przestawię w BIOS'ie żeby startowało z HDD bez systemu, od razy po logo DELL'a wywala mi wiersze informacji, że nie ma systemu operacyjnego), ltóry możne sobie być z 5 min. i nic się nie zmieni.

Robię wtedy miękki reset (ALT+CRTL+DEL). Bootowanie systemu albo zaskoczy, albo i nie.
Nie wiem od czego to zależy, ale czasem system staruje po drugim resecie, innym razem po dziesiątym.

W kieszeni jest mały przełącznik, manipulowanie nim nic nie zmienia.
Poza tym zauważyłem, że W "menedżerze urządzeń" pod "kontrolerami IDE ATA/ATAPI", mam tylko jedną pozycję "Standardowy kontroler SATA AHACI".
Kuzynka także ma DELL XPS L501X i na liście ma jeszcze jakiś pozycje poza tą jedną, która występuje u mnie. Poza tym ona także ma dysk SSD i HDD wmontowany w kieszeń. I u niej wszytsko działa naj należy.

Może tu znajdę rozwiązanie tego problemu :)


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]