Inspiron 17R N7010 problem z kartą graficzną?

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ya
yaqub33
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2013, 22:11

Inspiron 17R N7010 problem z kartą graficzną?

Postautor: yaqub33 » 05 lut 2013, 22:23

Witam, z góry przepraszam i przyznaję się, że nie przeszukałem forum. Otóż 2 dni temu przy włączaniu filmów lub gier zaczęły wyskakiwać różnego rodzaju artefakty (kropki, kreski szachownice w różnym kolorze), a po kilku sekundach wyłączał się. Dziś chciałem nagrać film, aby to komuś pokazać ale nie zdążyłem... Lapek nie chce się włączyć. Przy włączaniu matryca nie jest podświetlona i słychać tylko takie pikanie powtarzalne. Podejrzewam, że może to być problem z kartą graficzną: ATI Mobility Radeon HD 5470.

Czy ktoś z was miał taki problem? Możliwa opcja naprawy? Jaki koszt? I czy to w ogóle jest problem z kartą? Co na to serwis? Oczywiście już jest prawie pół roku po gwarancji ;/

Procesor Intel Core i5 model chyba 450m ale nawet nie mam teraz jak sprawdzić... 3GB ram i dysk 320GB.

Pozdrawiam


zo
zolton
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2013, 22:33

Re: Inspiron 17R N7010 problem z kartą graficzną?

Postautor: zolton » 07 lis 2013, 22:45

Witam,
Ja mam tego samego lapka i ten sam problem.
Po dwu tygodniowej meczarni doszedłem do tego że karta graficzna jest zepsuta.
Za kazdym razem przy meczarniach i instalowaniu od nowa windowsa wpadłem w koncu na to że po instalacji sterownika karty graficznej ATI Mobility Radeon HD 5470 ekran robił sie czarny i przestawał działać. Instalowałem windowsa 7 i 8 dla porownania w windowsie 8 sterowniki instaluja sie automatycznie natomiast w 7 trzeba zainstalowac samemu i do momentu az nie zainstalowałem, wszystko było ok.
W tym momencie siedze na windowsie 8 z wyłączoną kartą. Na odpalonej karcie wbudowanej czy zintegrowanej nie wiem: Standardowy monitor PnP ( Microsoft Basic Display Driver). Na rozdzielczości 1152x864 aż oczy bolą :D
Szczerze mowiąc nie wiem co robić i nie wiem jak Ci pomoc :D
Karty graficznej pradopodobnie nie da sie wymienic ale nie probowalem sam wiec nie jestem pewien w 100 %
Nie wiem czy cokolwiek w tym momencie jest opłacalne. Szukałem w tym momencie sposobu na to aby chociaz poprawić rozdzielczosc i dalej juz korzystac tylko z tej zintegrowanej karty ale nic nie znalazlem.
Czekam na jakies rozwiązanie ale jestem zrezygnowany mocno.
Pozdrawiam


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]