INSPIRON 7720 SE - brak hibernacji

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Qm
Qmexx
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:39

INSPIRON 7720 SE - brak hibernacji

Postautor: Qmexx » 20 paź 2013, 15:58

Cześć!
Kupiłem w maju laptopa 7720 SE (zwykły HDD) z systemem W8 i chyba od początku w moim systemie nie ma opcji Hibernacja. :shock:
Nie da się tego włączyć w zaawansowanych opcjach zasilania. To tak, jakby system w ogóle nie posiadał takiej funkcji.
Kopałem w necie, ale praktycznie wszystkie porady dotyczą tego, gdzie to włączyć w opcjach zasilania, a u mnie nie ma czego włączyć.
Co może być przyczyną? Inspiron 17R 7720 SE nie ma możliwości? Trudno uwierzyć.
Niedługo po kupnie, zrobiłem sobie kopię prawie świeżego systemu na płytach i podzieliłem dysk na 2 partycje, przez co dellowa kopia systemu nie widzi już ukrytych partycji z recovery, mimo, że one istnieją. Czy to może być jakimś powodem?
Nie chciałbym przywracać dysku do punktu wyjścia i instalować się od nowa - sporo z tym roboty.
Teraz zaktualizowałem system do W8.1, ale brak hibernacji występuje nadal.
Przydałoby się czasem zahibernować robotę... :)

Pozdrawiam.

EDIT
Sprawa już rozwiązana. Pomogli mi na innym forum. Napiszę jak, może komuś się przyda.
Celna była taka porada: "Wpisz polecenie z opcją administratora powercfg -h on i powercfg -a".
Czyli należy uruchomić Wiersz polecenia jako administrator (to ważne!) i wykonać powercfg -h on (włącza hiberację), -a sprawdza status. Następnie w zaawansowanych opcjach zasilania już można "zaptaszkować" opcję hibernacji.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]