Dell Studio 1555

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
Bo
Bols
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:41

Dell Studio 1555

Postautor: Bols » 19 kwie 2010, 18:00

Pentium Dual-Core T4300 2.10Ghz 2.10Ghz
3,00 GB RAM
ATI Mobility Radeon HD 4500

To tak po krótce o samym laptopie.
Zainstalowany Windows 7 64 home premium

Wszystko ładnie śmigało do pewnego dnia. Przyszedłem do domu włączyłem komputer a tu klapa jakiś ekran i do wyboru miałem tylko Naprawianie problemu przy uruchamianu systemu (czy jakoś tak) i Uruchom system windows normalnie. Po wybraniu tego drugiego wracałem do punktu wyjścia a pierwsze nic nie dawało.
Zainstalowałem system na nowo.
I tu pojawia się problem.

Postaram się go jaknajdokładniej opsiać.
Wkładam płyte A- czyta
Wkładam płyte B-czyta
Wkładam płyte C- a on nadal widzi B

(Napęd:TSSTcorp DVD+-RW TS-T633C ATA Device)

Cudowałem, kombinowałem miałem dzwonić do serwisu oddawać na gwarancje ale wpadłem na jeszcze jeden pomysł.
Zaktualizowałem bios i problem z napędem wyparował.

Oczywiście nigdy nie może być z górki więc pojawił się następny problem.
Włączam komputer nie ma internetu. Reinstal sterowników i internet wraca. Równie dobrze moge też w menedżerze wyłączyć i włączyć sieciówkę.
Z tym se nie potrafie dać rady.

I mam jeszcze wrażenie ze po aktualizacji biosu gra (napewno jedna a co z innymi to nie wiem nie instalowałem jeszcze ;P) gorzej chodzi tzn. momentami delikatnie przycina. Wiem, wiem może sie czepiam ale wcześniej (tzn.przed tym co opisałem na początku) tego nie zaobserwowałem.
Czy jest to możliwe? I jak rozwiązać te dwa problemy?


Awatar użytkownika
Delluser

Re: Dell Studio 1555

Postautor: Delluser » 19 kwie 2010, 22:42

AI zainstalowales sterowniki dla Windows 7 w wersji 64 bit? Zachowales kolejność instalowania sterownikow? Problem faktycznie dziwny. Jak nic nie pomoże to sproboj przywrócić system do wersji oryginalnej i zrób upgrade do wersji systemu 7. Daj znać czy zadzialalo.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell Studio 1555

Postautor: DELLMania » 20 kwie 2010, 09:57

Instalowałeś od nowa system windows 7 czy jako upgrade z visty ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Bo
Bols
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:41

Re: Dell Studio 1555

Postautor: Bols » 20 kwie 2010, 14:32

Co do sterownika AI to możesz jaśniej? Może poprostu inaczej to nazywam.

Windows 7 to system z którym kupiłem laptopa więc nie było żadnych upów

Zastanawiam się nad reinstalem systemu teraz. Wydaje mi się że wszystkiemu winien jest nowy bios. Obawiam się jednak że po reinstalu wróce do punktu wyjścia czyli problemu z napędem.

Ps. Problem z sieciówką rozwiązał się sam (naprawiło się po zainstalowaniu w moim mniemaniu nic nie znaczącego dla tego problemu programu-tuneup)


Ma
Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2010, 10:07

Re: Dell Studio 1555

Postautor: Maciej » 20 kwie 2010, 15:01

"AI zainstalowales sterowniki dla Windows" wydaje mi się że kolega chciał napisać "A zainstalowałeś sterowniki ...." AI to raczej nie istnieje :)

Co do samego problemu to również proponuję zainstalować system który fabrycznie był na tym sprzęcie - sprawdzić jak działa, a następnie zrobić upgrade do windowsa 7. Jeśli na fabrycznym coś będzie źle działało to serwis Dell. Jeśli wszystko dobrze to instalacja Windowsa 7 jako upgrade.


Bo
Bols
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:41

Re: Dell Studio 1555

Postautor: Bols » 20 kwie 2010, 16:28

Wrzuce wieczorem od nowa system i zobaczymy co będzie.

Tak jak już pisałem fabrycznie jest to 7 ;P
Jeszcze takie pytanie żebym nic nie pochrzanił. Mianowicie kolejność w jakiej wgrywać sterowniki? I czy wystarczą te z płyty czy może musze coś dościągnąć bo na płycie napewno nie mam do radeona sterowników.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell Studio 1555

Postautor: DELLMania » 20 kwie 2010, 20:19

Kolejność instalacji sterowników masz opisaną tutaj:

http://dellmania.pl/manuale/kolejno-instalacji-sterownikow-w-komputerach-i-notebookach-t165.html

Zachęcam do korzystania z wyszukiwarki forum. Działa bardzo dobrze :)

http://dellmania.pl/search.php

Pozdrawiam !


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Bo
Bols
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:41

Re: Dell Studio 1555

Postautor: Bols » 22 kwie 2010, 18:38

Po przeinstalowaniu systemu wszystko wróciło do starej dobrej normy. Napęd śmiga, gry zdecydowanie lepiej, jak narazie zero problemów.

Troche po omacku ale się udało ;)


Awatar użytkownika
FunBoy

Re: Dell Studio 1555

Postautor: FunBoy » 22 kwie 2010, 20:01

A w jakiej kolejności instalowales stery? Instalowales od nowa czy jako nakładów na viste?


Bo
Bols
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:41

Re: Dell Studio 1555

Postautor: Bols » 26 kwie 2010, 19:33

Stery instalowałem najpierw to co na płytce miałem a później uzupełniłem ewentualne braki z internetu

FunBoy pisze:Instalowales od nowa czy jako nakładów na viste?


Nie wiem czy dobrze rozumiem. Ale na tym laptopie nigdy nie było innego systemu jak Windows 7 Home Premium więc żadnych aktualizacji czy innych uzupełnień nie było.

Narazie mam tylko problem z połączeniem się przez wifi z modemem ale wydaje mi się że to od strony modemu jest problem. Ale to nic pilnego ;P


Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]