Dell Inspiron N7110 przegrzewa się

Tutaj możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej
xL
xLanczix
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2013, 20:45

Dell Inspiron N7110 przegrzewa się

Postautor: xLanczix » 21 lip 2013, 20:51

Witam!
Rok temu zostałem posiadaczem wyżej wymienionego notebooka. Niestety od kilku miesięcy mam problem z przegrzewaniem się CPU. Temperatura mierzona everestem podczas stresu dochodzi nawet do 90 stopni, zaś podczas pracy umiarkowanej 45-50 stopni. Laptop niedawno był czyszczony z kurzu, a następnie wysłany do serwisu gdzie został wymieniony układ chłodzenia. Problemy nie ustępują. W związku z tym prosiłbym o jakieś podpowiedzi, czy jest to może jakiś błąd systemowy, czy przyczyna leży raczej w hardware? Z góry dzięki.


ni
niebieskikaloryfer
Dellmania User
Posty: 65
Rejestracja: 25 lis 2011, 07:38

Re: Dell Inspiron N7110 przegrzewa się

Postautor: niebieskikaloryfer » 27 lip 2013, 20:34

:) :) :)

Powiedz mi , ile ty chcesz mieć stopni podczas umiarkowanej pracy a ile podczas stresu bo jestem niezmiernie ciekaw.


xL
xLanczix
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2013, 20:45

Re: Dell Inspiron N7110 przegrzewa się

Postautor: xLanczix » 28 lip 2013, 17:44

No nie wiem, wydaje mi się że prawidłowa temperatura podczas normalnej pracy nie powinna przekraczać 40, a podczas stresu 75 stopni.


ni
niebieskikaloryfer
Dellmania User
Posty: 65
Rejestracja: 25 lis 2011, 07:38

Re: Dell Inspiron N7110 przegrzewa się

Postautor: niebieskikaloryfer » 03 sie 2013, 03:42

xLanczix pisze:No nie wiem

No wlaśnie, nie wiesz i nawet nie raczysz się sam doinformować a potem wydzwaniasz na infolinie z płaczem, że komputerek ci się przegrzewa. Nie jesteśmy w średniowieczu i jest coś takiego jak google. Nawet 30 sekund mi nie zabrało wpisanie i znalezienie tego : http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-De ... 812.0.html gdzie jest jasno napisane jakie temperatury występują w spoczynku i pod obciążeniem.

xLanczix pisze:podczas normalnej pracy nie powinna przekraczać 40

Te twoje myślenie...Wolałbym nie wiedzieć czy masz auto i czy też dzwonisz do serwisu bo silnik ma za wysoką temperaturę...bo tobie się wydaje ze powinna być inna.

Szkoda tylko, że przez takich jak ty konsultanci della muszą pisać "bajki" w swoich logach, żeby im przeszło zlecenie na zabranie twojego komputera do serwisu, ale co tam. Masz teraz to samo, a nawet i gorzej. Myślisz, że zamontowali ci nowy układ chłodzenia, czy używkę z jakiejś rozbiórki ? :)


Wróć do „Forum dyskusyjne - Drobne problemy, z którymi sami możemy sobie dać radę”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]