15R SE-7520 - Problem z HDMI

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
st
steelguard3
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2013, 21:24

15R SE-7520 - Problem z HDMI

Postautor: steelguard3 » 29 kwie 2013, 21:29

Witam forumowiczów,

2 tygodnie temu zakupiłem z salonie SFERIS w Łodzi laptopa Dell Inspiron 15R SE-7520. Podaję link i mam nadzieję, że nie zostanie skasowany http://www.sferis.pl/produkt/64081-dell ... buntu.html

Wszystko byłoby pięknie, przeinstalowałem UBUNTU na Windowsa 7 64-bit i skorzystałem ze sterowników podanych na stronie pomocy technicznej, gdyby nie to, że złącze HDMI nie pracuje poprawnie. Po podłączeniu mojego LG Flatrona 22" system nie wykrywa dodatkowego ekranu. Monitor po podłączeniu przełącza się na tryb oszczędny.

Nie mam pojęcia co dalej z tym fantem robić, przecież to nowy sprzęt, a sterowniki jak najbardziej dedykowane dla niego.

Za wszelką pomoc szczerze z góry dziękuję.


mi
mirtki
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2013, 16:59

Re: 15R SE-7520 - Problem z HDMI

Postautor: mirtki » 01 maja 2013, 17:04

a ja mam nadzieję, że zostanie skasowany bo to jawna reklama sferis.pl jest, a ja np. nie lubię sklepu bo moim zdaniem naciągają, znajomy kupował u nich sprzęt i ostro przepłacił...

zmieniłeś system z dobrego na złego, pewnie nieumiejętnie i masz.

Po prostu systemy Linuxowe lepiej radzą sobie z automatycznym dobieraniem sterowników, a jeżeli mowa o dedykowanych sterownikach to masz na myśli płytę, którą producent CI podesłał? Bo inaczej o dedykowanych nie mów... swoją drogą napisz do producenta oprogramowania, zapłaciłeś tyle kasy za Windows-a, niech się starają


st
steelguard3
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2013, 21:24

15R SE-7520 - Problem z HDMI

Postautor: steelguard3 » 10 cze 2013, 23:59

Nie przeinstalowałem nieumiejętnie, nie wiesz, więc nie zakładaj takich bzdur. Sterowniki są jak najbardziej dedykowane. Każdy sprzęt dell'a posiada service tag na podstawie którego sprzęt jest identyfikowany, natomiast na stronie pomocy technicznej pokazują się tylko te kompatybilne. Skoro jesteś na tym forum to powinieneś to wiedzieć.

Laptop pojechał do serwisu, wrócił z nową płytą główną i problem nadal występuje.
Podobny problem http://en.community.dell.com/support-fo ... 91457.aspx został w ten własnie sposób rozwiązany.

Ciekawostką jest fakt, że podczas instalacji Catalyst z podłączonym monitorem obraz wskakuje i wyświetla się, laptop normalnie widzi, można zmienić rozdzielczość. Gdy odłączam kabel HDMI nie słychać sygnału odłączanego sprzętu, gdyż złącze zachowuje się tak, jak by nic się nie zmieniło i nadal podaje sygnał wyjściowy.
Po restarcie systemu, bądź po przywróceniu po uśpieniu sygnał HDMI nie jest już podawany i podłączanie nie przynosi już rezultatu. Nie mam zamiaru za każdym razem gdy chcę skorzystać z monitora na nowo instalować sterownika o.O

W najbliższych dniach robię upgrade do Windows 8 i jeśli na tym systemie problem będzie podobny skontaktuję się ponowie z serwisem.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]