Problem z partycją "Recovery"

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Kr
Krzycho
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2013, 08:41

Problem z partycją "Recovery"

Postautor: Krzycho » 17 lut 2013, 16:50

Witam wszystkich po raz pierwszy na forum. Otóż problem polega na tym że podzieliłem za pomocą systemu Windows 8 (64) dysk OS"C" na dwie partycje. Po przywracaniu systemu z partycji "recovery" system "widział" tylko jedną partycję, druga była widoczna w systemowej opcji "Utwórz sformatuj partycje dysku twardego", ale nie miała przydzielonej litery i pod PPM widniała tylko opcja pomoc. Użyłem więc programu "Easeus Partition Master" i skasowałem ową partycję, a partycję "C" powiększyłem za pomocą systemowej opcji do pełnych rozmiarów. Niestety po czasie zauważyłem, że pozostałe partycje (recovery i inne które były utworzone fabrycznie), mają ten sam problem, tzn nie jest przydzielona żadna litera określająca ich nazwę i system ich"nie widzi". Jedynie w opcji "Utwórz i formatuj partycje dysku twardego". Komputer w tej chwili pracuje normalnie, ale pozbawiony zostałem możliwości przywracania systemu z partycji. Dell backup and recovery też nie działa, bo nie "widzi" ww partycji. Mam nagrane płyty recovery, ale nie chcą się zabootować (może ja nie potrafię). Laptop to Dell Inspiron 7720. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, jak się z tym uporać, będę wdzięczny za pomoc i z góry dziękuję.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Problem z partycją "Recovery"

Postautor: DELLMania » 18 lut 2013, 18:01

Prawdopodobnie jak próbowałeś powiększyć partycję programem Easeus Partition Master to skasowałeś partycję recovery. Raczej nie do odzyskania chyba że jakimiś narzędziami do odzyskiwania danych.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]