Problem z Windows 7 po formacie - Dell Inspiron 7010

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
Ve
Vesmir
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2012, 22:21

Problem z Windows 7 po formacie - Dell Inspiron 7010

Postautor: Vesmir » 27 sie 2012, 22:38

Witam.

Jakiś czas temu musiałem wyczyścić dysk w laptopie (Dell Inspiron 7010), był na nim windows 7 Home Premium. Dysk był podzielony na partycję C i recovery. Sformatowałem tylko C ale recovery też zniknęła, mam teraz 3 partycje z czego jedna jest niedostępna (recovery?). Zapomniałem że da się to wszystko zrobić przy użyciu partycji recovery a potem użyłem płyty z Windowsa 7 którego mam zainstalowanego na komputerze stacjonarnym i podałem CD-Key z naklejki na spodzie laptopa. Po jakimś czasie Windows uznał że nie jest oryginalny. Chciałem przywrócić system do ustawień fabrycznych ale po formacie straciłem całe oprogramowanie do odzyskiwania systemu i nie mam dostępu do zaawansowanych opcji rozruchu gdzie mógłbym wybrać opcję przywrócenia ustawień.
Pobrałem już program Dell DataSafe Local Backup ale przy próbie instalacji wyskakuje mi błąd "RPSetup error 1".
Jak mogę przywrócić komputer do ustawień fabrycznych?


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Problem z Windows 7 po formacie - Dell Inspiron 7010

Postautor: e-help24eu » 01 wrz 2012, 16:02

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:23 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


fo
fourup
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2012, 17:20

Re: Problem z Windows 7 po formacie - Dell Inspiron 7010

Postautor: fourup » 01 wrz 2012, 17:47

Niestety, już "po ptokach">
Jedyna rada na przyszłość - po zainstalowaniu systemu, wgraniu sterów (i ewentualnie podstawowego softu, typu Office, przeglądarka, program pocztowy, inne narzędziowe) należy wykonać kopię partycji systemowej. Świetnie nadaje się do tego Ghost, lub Acronis (oba programy znajdziesz na Hirens Boot CD - darmowa płyta naprawczo-ratunkowa).
Następnym razem, kiedy będziesz zmuszony do reinstalacji systemu - wystarczy format i przywrócenie partycji z wykonanej wcześniej kopii. Dzięki temu będziesz miał wszystko poinstalowane, jek w chwili wykonania kopii.


Pozdrawiam
~fourup
_________________________________
D630 T9300/4/820/WLAN/GPS/W7 Pro
D830 T7500/4/320/W7 Pro
D830 T7300/2/80/WXP Pro
Ma
Marokes
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2012, 19:57

Re: Problem z Windows 7 po formacie - Dell Inspiron 7010

Postautor: Marokes » 27 gru 2012, 21:54

Witam,

Kupiłem Inspirona R17 na przełomie października i listopada. Do tej pory nie robiłem kopii partycji systemowej. Miałem pilny wyjazd za granicę. Po powrocie zerknąłęm na dołączoną płytę a jej zawartość jest opisana jako Drivers i Utilities. Nie ma słowa o systemie operacyjnym. Domniemam, że jak opisano powyżej powinienem zrobić "zrzut systemu fabrycznego". Nigdy wcześniej tego nie robiłem, bo na stacjonarnym miałem XP z dołączoną płytką.

Na laptopie mam zainstalowane oprogramowanie Dell DataSafe Local Backup. Czy ono stworzy obraz systemu, który mogę wykorzystać później do reinstalacji systemu?

Czy to oprogramowanie robi obraz systemu Windows czy całego dysku?

Czy jest sens robienia kopii zapasowej po takim czasie od zakupu (ok. 2 miesiące)?

Jakie kroki powinienem poczynić by stworzyć "dobrą" kopię zapasową? Deinstalacja oprogramowania dodatkowego i zgranie plików prywatnych na inny nośnik?

Z góry dzięki!

Dodam, że mój laptop to Inspiron 7720.


ka
kalat
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:58

Re: Problem z Windows 7 po formacie - Dell Inspiron 7010

Postautor: kalat » 28 gru 2012, 13:47

Windows 7 ma sam w sobie możliwość zrobienia obrazu systemu na dvd lub zewnętrznym dysku twardym + nośnik odzyskiwania na dvd. możesz też wykorzystać jakiś program do backupu danych - np. Acronis True Image albo darmowy EASEUS Todo Backup Free.
Jeśli jednak miałeś system instalowany przez Dell (kupiłeś u nich komputer) to program Dell DataSafe Local Backup powinien Ci utworzyć dyski z obrazem fabrycznym (na komputerze masz przypuszczalnie ukrytą partycję recovery)- a to powinieneś wykonać bezapelacyjnie. Szukaj opcji Create Recovery Disc lub coś podobnego


Dell Vostro 3550 i5-2410 8GB 500GB HD6630
Lv
Lvcas
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2013, 20:36
Kontaktowanie:

Re: Problem z Windows 7 po formacie - Dell Inspiron 7010

Postautor: Lvcas » 15 sty 2013, 20:41

Dodam tylko (mam 7010) żeby jak już przywracasz system do obrazu po zakupie to zrób kopię innych partycji, gdyż po przywróceniu będą one niedostępne z powodu tego, że fabrycznie była w tych modelach tylko partycja C.


Pozdrawiam
Zachęcam Cię do sprawdzenia indywidualnych lekcji śpiewu w Krakowie. Najwyższa jakość w przyjaznej i miłej atmosferze. Sprawdź koniecznie.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]