Może ktoś mnie oświeci odnośnie pamięci.

Tu znajdziecie informacje o pozostałych sprzętach Dell. Serwery, komputery stacjonarne, peryferia itd.
Awatar użytkownika
stanli
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2009, 12:11

Może ktoś mnie oświeci odnośnie pamięci.

Postautor: stanli » 29 maja 2009, 09:06

Z reguły każdy producent płyt głównych określa tzw. listę pamięci operacyjnej współpracujących z danym modelem (Qualified Vendors List - QVL) Notebook posiada płytę główną w zależności od modelu urządzenia nazwaną jak dany model w moim przypadku: „Dell Studio 1537".Czy istnieje taka lista kompatybilnych pamięci do w/w modelu?
Być może przeoczyłem po wędrówkach w sieci taką listę to chylę czoła przed tym, który to znalazł.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Może ktoś mnie oświeci odnośnie pamięci.

Postautor: DELLMania » 01 cze 2009, 12:14

stanli pisze:Z reguły każdy producent płyt głównych określa tzw. listę pamięci operacyjnej współpracujących z danym modelem (Qualified Vendors List - QVL) Notebook posiada płytę główną w zależności od modelu urządzenia nazwaną jak dany model w moim przypadku: „Dell Studio 1537".Czy istnieje taka lista kompatybilnych pamięci do w/w modelu?
Być może przeoczyłem po wędrówkach w sieci taką listę to chylę czoła przed tym, który to znalazł.


W notebookach najważniejsza jest częstotliwość pamięci. Wg tego parametru powinny być dobierane pamięci. Starsze notebooki mogą nie obsługiwać większych pamięci, jednak nie powinno być problemów z instalacją nowego ramu do nowego notebooka. Oczywiście jeśli przesadzimy z ilością GB to nasz system (bios, płyta główna) tego nie obsłuży. Nie wiem czy istnieje coś takiego jak lista kompatybilności. Wiadomo że Dell jak i inni producenci rekomendują do swoich sprzętów pamięci swoich marek, ale z doświadczenia wiemy że działają również inne "podróby" przeważnie wielokrotnie tańsze niż oryginały. Oczywiście nie ulega wątpliwości że na oryginalnych podzespołach sprzęty działają dłużej i bezawaryjnie, jednak niższa cena czasami kusi i użytkownicy podejmują to ryzyko.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Może ktoś mnie oświeci odnośnie pamięci.

Postautor: Iwona » 28 gru 2009, 23:35

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny. Nalezy szukać ,, pamięci dedykowane Dell '' Z reguły sa to pamięci, które w pewnym stopniu sa już sprawdzone z danymi modelami sprzetu.
wpisując pamieci dedykowane dell XXXXXX ( XXX to TYP i numer serii np. 9300 lub 9400 lub e1705)


Wróć do „Forum Dell - inne akcesoria, komputery Dell, serwery Dell, drukarki Dell”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]