Studio XPS 1647 wolny odczyt dysku

Tutaj możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej
ma
marram
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:59

Studio XPS 1647 wolny odczyt dysku

Postautor: marram » 28 cze 2012, 19:10

Witam. To mój pierwszy post na tym forum.
Otóż mam taki problem. W czasie oglądania filmów co kilka minut, czasem częściej filmy mi się przycinają. Gdy oglądam zdjęcia, obrazki to muszę czekać sekunde, dwie aż się wczyta następny. Sprawdzałem to i na Windowsie 7 i na Ubuntu. Sformatowałem cały dysk i dalej to samo. Co ciekawsze, gdy przeglądam te obrazki lub oglądam filmy z pendrivea lub dysku zewnętrznego to nie mam tego problemu. Zrobiłem sobie kilkugodzinny skan dysku używając wbudowanego mechanizmu diagnostycznego który nie wykazał żadnego błędu. Czy ma ktoś z forumowiczów jakiś pomysł co to może być? Lub spotkał się z podobnym problemem?
Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź :)


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Studio XPS 1647 wolny odczyt dysku

Postautor: DELLMania » 02 lip 2012, 16:08

To moze być błąd kontrolera a nie dysku. Masz gwarancję na kompa jeszcze? Jeśli tak to zgłoś w serwisie. Mozesz też zrobić badania diagnostyczne całego komputera. Soft jest gdzieś dostępny na stronie dell.pl. I jeszcze pytanie czy sformatowałeś dysk i zainstalowałeś system od początku, czy moze sformatowałeś tylko jakąś partycję? Bo być może trzeba doinstalować sterownik obsługujący twardy dysk. Tu opcji jest wiele.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ma
marram
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:59

Re: Studio XPS 1647 wolny odczyt dysku

Postautor: marram » 05 lip 2012, 09:41

sofrmatowałem tylko dwie partycje, jedną niesofrmatowaną zostawiłem sobie ewentualnie na linuxa
Zastanawiam się czy to problem z jakąś inną rzeczą niż dysk bo z usb ładnie mi wszystko działa. Może to serio sterownik do dysku, poszukam czegoś. Jednak mam wątpliwości bo pod Ubuntu miałem podobne zachowanie :/ . Na szczęście komputer jest na gwarancji.
Dzięki za odpowiedź i sugestie.


ma
marram
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:59

Re: Studio XPS 1647 wolny odczyt dysku

Postautor: marram » 10 wrz 2012, 16:04

sprawa jest dziwna :D
otóż pliki *.mp4 otwierają się ok i film w tym formacie odtwarza się bez zarzutów
wszystkie inne formaty tną się jak pisałem wcześniej , dysk z tego co wiem jest ok, dowiedziałem się od człowieka z Della, że jeśli diagnostyka wgrana do kompa nie wykazuje błędów dysku znaczy, że ich nie ma

to ja już nie wiem co to może być :/


Wróć do „Forum dyskusyjne - Drobne problemy, z którymi sami możemy sobie dać radę”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]