działa na baterii, ładuje ją ale jej nie widzi

Wszystko na temat baterii do laptopów Dell.
an
aniaa-a
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2012, 21:43

działa na baterii, ładuje ją ale jej nie widzi

Postautor: aniaa-a » 21 sie 2012, 21:55

Problem dośc skomlikowany, ale chciałabym wykorzystac wszytko zanim udam się do serwisu.
Dell inspiron 1318. komunikat: nie wykryto baterii. Win xp nie widział, Win7 nie widzi, w biosie pokazuje że jest niezainstalowana. Baterrymon jej również nie widzi. Jak podłączam ładowarkę to nie ma żadnego komunikatu że jej ładuje ale tak jest. :-) Po naładowaniu działa na baterii, ok 3 h. jak sie kończy bateria to lampka baterii na obudowie zapala się na czerwono. przy włączonym zasilaczu nie ma żadnego światełka. jak podłączam zasilacz to pali się lampka na niebiesko ale przez sekundę.
Skomplikowane jest to o tyle że mamy w domu drugiego della: vostro 3300. W nim też padła bateria ale pokazywało: podłączony, nie ładuje. Bios widzi baterię, baterrymon też ją widzial. ale nie ladowała się.wymieniłam baterię na nową bo tamta już miala ponad rok ale było to samo. Dell w ramach gwarancji wymienił mi zasilacz na nowy i jest ok jak na razie czyli ładuje. i teraz pytanie: Uzywaliśmy obydwoje starego zasilacza, czy to on mógł coś schrzanić? czy to tylko przypadek że w obydwóch dellach padły baterię tylko w inny sposób? u mnie zmiana zasilacza pomogła a w inspiron już nie. Macie jakieś pomysły?
Z softem sobie radzę, z wymianą sprzętu gorzej :-)


Wróć do „Forum - Baterie do Laptopów Dell”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]