Problem z kamerą zintegrowaną Vostro 3700

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
ma
mariusz
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2010, 14:34

Problem z kamerą zintegrowaną Vostro 3700

Postautor: mariusz » 25 cze 2010, 14:47

Witam, kupiłem Vostro 3700 bez systemu. Win 7 dokupiłem osobno OEM. Oczywiście sterowników nie było. Wszystko jest super jeżeli chodzi o sterowniki z http://www.dell.pl. Lecz po ściągnięciu Dell Web Cam Center nie odpala mi kamery, niewiem dlaczego. Sterownik windowsa ma. Czy mógłby mi ktoś zyczliwy wysłać ( mariuszdziadas@gmail.com ) instalkę z oryginalnej płyty ze sterownikami Della do kamery? Podobno jest załaczone.

Z góry dziękuję
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


ja
japko
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2011, 15:47

Re: Problem z kamerą zintegrowaną Vostro 3700

Postautor: japko » 11 lut 2011, 15:56

witam !

Również mam ten problem i nie mogę znaleźć sterownika do kamerki na stronie dell'a.

Jeśli ktoś chciałby pomóc to proszę o kontakt na priv albo tutaj - może wtedy więcej osób skorzysta

wielkie dzięki


Na
Nasedo
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2011, 23:08

Re: Problem z kamerą zintegrowaną Vostro 3700

Postautor: Nasedo » 19 maja 2011, 23:42

z tymi sterownikami to tragedia, tez tak mialem. Ale kamera dziala mimmo jej nie wykrywania w tym programie, we wszystkim innym ja wykrywa i wlacza


Ar
Arti
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2011, 14:05

Re: Problem z kamerą zintegrowaną Vostro 3700

Postautor: Arti » 12 lis 2011, 14:06

Witam mam identyczny problem. czy jesteście w stanie jakoś pomóc ?


ni
niebieskikaloryfer
Dellmania User
Posty: 65
Rejestracja: 25 lis 2011, 07:38

Re: Problem z kamerą zintegrowaną Vostro 3700

Postautor: niebieskikaloryfer » 25 lis 2011, 08:46

ten program nie dziala na vostro :) w ogole to skad go macie ?


Tu
Tulkas
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2012, 10:53

Re: Problem z kamerą zintegrowaną Vostro 3700

Postautor: Tulkas » 18 cze 2012, 09:59

Problemy z kamerami zintegrowanymi w laptopach i desktopach AIO Dell`a biorą się stąd, iż firma w zasadzie nie dostarcza sterowników do tych kamer. Z założenia Windows ma je rozpoznać podczas instalacji systemu i najczęściej to robi. Schody zaczynają się dopiero po instalacji poprawek. Oprogramowanie dostarczane przez Dell`a typu WebCam ma charakter użytkowy (utility) i nie zawiera sterowników do kamer, które mogą być różnych producentów. Np. w moim Vostro-360 jest zintegrowana kamera HD firmy Creative, która w Windows 7 Professional 64 bit jest widziana jako laptop_webcam_hd. Jeśli przy automatycznym ściąganiu poprawek z Windows Update załaduje się inny sterownik (co miało u mnie miejsce) to przestanie ona być widoczna dla innych programów, np. Skype, czy programu do logowania poprzez rozpoznawanie twarzy. Na ekranie otrzymamy komunikat, że prawdopodobnie jest zajęta obsługą innego programu. W programie diagnostycznym Dell`a jest oczywiście wszystko OK, bo program ten potrafi na chwilę włączyć kamerę używając odpowiedniego sterownika.
Przepraszam, że tak się o tym rozpisuję, ale jest to problem wielu użytkowników laptopów Dell`a, a szczególnie tych korzystających z 64 bitowych wersji okienek. Pomaga reinstalacja okienek z zachowaniem dotychczas zainstalowanych programów. Na płycie z systemem operacyjnym dostarczanej przez Dell`a do konkretnego modelu komputera są odpowiednie sterowniki. Później są nadpisywane przez nowsze (niestety nie zawsze lepsze) z firmy Microsoft.


Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika