BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Wszystko na temat baterii do laptopów Dell.
ko
koper28
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2012, 20:11

BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: koper28 » 26 mar 2012, 21:20

Witam serdecznie wszystkich.
Może ktoś mógłby mi pomóc,mam wielką prośbę.
Kupiłem używanego laptopa dell studio 1555, wszystko chodzi pięknie (jest po formatowaniu,nowy system win7 itp.)oprócz ładowania baterii.Zauważyłem,że zasilacz to podróbka więc kupiłem nowy oryginalny zasilacz dell PA-3E ,niestety to samo nadal nie ładuje baterii tylko miga na czerwono dioda ładowania.
Na samej baterii wogóle laptop nie działa.Teraz mam problem czy uszkodzona jest bateria ,gniazdo zasilania czy płyta główna-nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto i kupować wszystkiego po kolei bo niestety ceny są kosmiczne np.gniazdo ładowania od 70zł za używane do 125zł za nowe,bateria około 180-220zł więc to spory wydatek-może ktoś będzie mi w stanie pomóc.Po serwisach nie chodzę a jak już to tylko w ostateczności bo tam też potrafią za byle pierdołę ładnie zaśpiewać.
Może to coś pomoże:
-Na załączonym nieoryginalnym zasilaczu podczas pracy laptopa bez baterii jak i z podłączoną baterią dioda ładowania mruga na czerwono cały czas czy laptop jest włączony czy nie.
-na oryginalnym nowym zasilaczu DELL PA-3E podczas pracy laptopa z podłączoną baterią to samo czyli mruga na czerwono dioda ładowania -NATOMIAST bez baterii wogóle nie świeci się ta kontrolka ładowania czyli jest różnica.
Gdy najeżdżam myszką na ikonę baterii na dole na pasku komunikaty sa takie:
-gdy bez baterii to -"NIE WYKRYTO BATERII"
-gdy z baterią to "PODŁĄCZONY I NIE ŁADUJE",
Gdy klikam na klawisz z baterią(F3)wyskakują dane o baterii tzw.miernik akumulatora-stan akumulatora 0%,natomiast w zakładce "stan akumulatora" napisane jest "SYSTEM NIE MOŻE POŁĄCZYĆ SIĘ Z AKUMULATOREM"
Gdy na podłączonym laptopie bez baterii podczas jego pracy podepnę baterię zauważyłem,że wyskoczył mi napis na dole"AKUMULATOR MUSI ZOSTAĆ WYMIENIONY"i po chwili znika.
Próbowałem już triku z regeneracją baterii poprzez trzymanie w zamrażarce wg.instrukcji ,ale to nic nie pomogło.
Co to może być bardzo proszę o pomoc-może ktoś juz spotkał sie z takim przypadkiem.Jeśli ja sam będę kiedys mógł komuś pomóc--chętnie to zrobię.
I jeszcze jedno na baterii jest test ,lecz po przyciśnięciu czy to chwilowo czy długo kontrolki stanu baterii wogóle nie świecą się.
Pozdrawiam Maciej


ko
koper28
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2012, 20:11

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: koper28 » 30 mar 2012, 08:40

Właśnie zamówiłem nową baterię WU946 do tego laptopa.Jak tylko ją otrzymam i sprawdzę w laptopie, poinformuję was o efektach.
A Panu e-help24eu dziękuję za zainteresowanie moim problemem.Jeśli nadal problem będzie występował napewno skorzystam z proponowanej przez Pana pomocy zdalnej.
Pozdrawiam.
Ps.Mam jeszcze jeden kłopot:
Bardzo kiepskiej jakości są odtwarzane na moim laptopie filmy (wygląda to tak jakby były odtwarzane z kaset wideo na starych magnetowidach)
Testowałem różne filmy na 5 różnych programach odtwarzających WMP,VLC,ALLPLAYER,WINAMP,BEST PLAYER,KMPLAYER i nic nadal to samo.
Przeinstalowywałem kilkakrotnie różne rodzaje sterowników do karty graficznej (po wcześniejszym wyczyszczeniu reg cleanerem i ccCleanerem)i nic
Próbowałem różnych rodzajów kodeków i nadal nic -naprawdę już nie wiem co jest grane.
Zdjęcia ogólnie ok,lecz przy odtwarzaniu filomów kiepsko z jakością obrazu-może ktoś miał takowy problem i pomoże?
Parametry laptopa to:Dell studio 1555
4GB Ram,250GB dysk toshiba,system windows 7 ultimate 64Bit,procesor Pentium (R) Dual-core CPU T4200 2,00GHz,karta graficzna Mobile Intel(R)4 Series Ekspress Chipset Family -może to sterownik grafiki winny a mam taki z dnia 11-02-2011r wersja sterownika 8.15.10.2302 czy dobry?


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: e-help24eu » 30 mar 2012, 16:02

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:29 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


ko
koper28
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2012, 20:11

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: koper28 » 31 mar 2012, 10:29

Proszę oto zrzut ekranu z WMP przykładowego filmu.Wygląda jak odtwarzany z kasety wideo.Czasami widoczna pikseloza.Gdy ten sam film nagram na pendrive i odtworzę go z telewizora bądź z innego komputera wszystko jest ładnie i ok.
Oto link zrzutu.http://img833.imageshack.us/img833/1456 ... anierk.jpg


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: e-help24eu » 31 mar 2012, 22:37

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:29 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: e-help24eu » 01 kwie 2012, 21:48

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:30 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


ko
koper28
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2012, 20:11

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: koper28 » 02 kwie 2012, 17:25

proszę ten jest już dość duży bez powiększania i strat jakości
http://img192.imageshack.us/img192/535/55946095.jpg


ko
koper28
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2012, 20:11

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: koper28 » 14 kwie 2012, 08:21

Witam ponownie
No niestety walczę z tym problemem ładowania nadal.włożyłem już w laptopa 400zł i już łącznie z kosztami jego zakupu straciłem więcej niż jest on warty,a problem nadal nie rozwiązany.Kupiłem nowy zasilacz oryginalny deel pa-3e,nową baterię WU946,nowe gniazdo ładowania (które zamontowałem wczoraj) zaktualizowałem bios do najnowszej wersji,zresetowałem baterię,wszelkie potrzebne sterowniki baterii ,zasilacza itp I NIC !!!!!! Bios nie rozpoznaje wogóle zasilacza "unknown adapter" Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Podejrzewam,że chyba juz tylko pozostała jakas awaria na płycie głównej np.układu ładowania czy coś ale myśl,że mam włożyć jeszcze ze 300zł mnie przeraża-i pewnie pozostawie go juz sobie w takim stanie jak jest.Niech tam najwyżej będę go używał na zasilaczu i tyle a baterie i swoje wymontowane gniazdo odsprzedam.Czekam może ktoś miał juz podobny problem i pomoże.Pozdrawiam koper28


ko
koper28
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2012, 20:11

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: koper28 » 17 kwie 2012, 21:02

Dziękuję wszystkim za POMOCNE ODPOWIEDZI -jednak nie warto było się tu wogóle logować


Ka
Kacper Biczyk
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2012, 20:14

Re: BRAK ŁADOWANIA DELL STUDIO 1555

Postautor: Kacper Biczyk » 12 cze 2012, 20:33

Witam z tej strony Kacper (testomaniacy24h) dzięki wielkie Koper28 mam podobny problem już chciałem kupić oryginalny zasilacz ze strony producenta za 303 zł. U mnie jest tak, że czasami bateria się ładuje, więc chyba to nie jest wina płyty głównej. A już się bałem :\. Bardzo proszę o pomoc!!! Bardzo ale to bardzo zależy mi żeby mieć działającego lapka na wakacje. Piszcie jak mam się odwidzięczyć (mogę zrobić tło na yt albo intro).Wracając do tematu gdy kupiłem nowy zasilacz na allegro,który nie wyglądał tak samo lecz to nie ważne, miał te same parametry i co I NIC... 200 zł w błotO!!! Tylko czasami ładuję baterię i wyskakuję komunikat w biosie, że zasilacz nie jest oryginalny.
HELP!!! HELP!!!
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam Kacper Biczyk


Wróć do „Forum - Baterie do Laptopów Dell”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]