1558 przycina się co parę sekund.

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
Ma
Maciass92
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2012, 15:06

1558 przycina się co parę sekund.

Postautor: Maciass92 » 01 cze 2012, 15:18

Witam,

opiszę mój problem po którce.

Co parę/paręnaście sekund (zależnie od obciążenia procesora) słychać w laptopie taki charakterystyczny trykot. W trakcie jego trwania, wszystko przycina się na ok. 0,5-1 sekundy po czym wraca do normalności. Problem istnieje od samego początku laptopa, lecz nigdy nie był tak dokuczliwy jak teraz, tzn. występował owy charakterystyczny dźwięk, ale laptop się nie przycinał. Teraz jest inaczej. Testowałem laptopa na oficjalnej stronie della, nic nie wykryło. Dodam, że ten trykot można słyszeć po lewej stronie laptopa na wysokości klawiszy alt, fn, ctrl, jeśli może to pomoc w ustaleniu usterki.

Problem występuje podczas standardowego użytkowania laptopa, tj. oglądania filmów, grania, surfowania po internecie i tego typu rzeczy. Częściowo jest lepiej, gdy wyłączę dźwięk, choć i tak granie jest niemożliwe właśnie ze względu na to 0,5s przycinanie co parę sekund.

Ktoś może spotkał się z czymś takim wcześniej? Jest to jakaś wada fabryczna na pewno. Laptop już raz był serwisowany, ale nic z tym wtedy nie zrobili. Być może dlatego, że kontaktowałem się z nimi mailowo i nie opisałem zbyt dokładnie problemu.

Ale tak jak mówię, trzeba trochę poużywać laptopa i wiedzieć w jakich sytuacjach owy trykot występuje, aby zauważyć usterkę. Mam jeszcze parędziesiąt dni gwarancji, a z laptopa chciałbym korzystać jeszcze jakiś czas.

Co proponujecie? Jakieś testy mam przeprowadzić, screeny wkleić, cokolwiek?

Z góry dzięki za wskazówki.


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: 1558 przycina się co parę sekund.

Postautor: e-help24eu » 02 cze 2012, 10:40

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:28 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


Ma
Maciass92
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2012, 15:06

Re: 1558 przycina się co parę sekund.

Postautor: Maciass92 » 03 cze 2012, 17:47

Tak. Testowałem SMART dysku, nic nie pokazało. Diagnostyki ze strony della - również nic. Będę próbował z LiveCD jutro.

Jakieś inne pomysły?


Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]