Dell nie ładuje po upadku

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Iz
Izura
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2010, 21:36

Dell nie ładuje po upadku

Postautor: Izura » 11 kwie 2012, 21:34

Witam
Kilka dni temu z niewielkiej wysokości (ok pół metra) spadł mi komputer. Na początku było wszystko ok w miarę, ucierpiało jedynie gniazdo od ładowania ale śmigał normalnie. Przedwczoraj jednak coś stało mu się z ładowaniem- o ile na zasilaczu chodzi, widzi kabelek to baterii nie ładuje. Najpierw myślałam, że jak trochę rozładuje (służy głównie jako komputer domowy, bateria i zasilacz na stałe) to mi podładuje jednak tego nie robi. Wyświetla mi się "Pozostało 39%(podłączony, nie ładuje)". Mam z tym o tyle pecha, że na dniach miałam dzwonić na gwarancje, bo padło w nim już wcześniej kilka rzeczy (matryca, gniazdo od słuchawek trzeszczy a nagrywarka nagrywa tylko co trzecią płytę). Jak mogę sprawdzić, czy jest to wina baterii czy gniazda samego w sobie? Dopóki nie wyślę go nie rozkręcę, bo naprawa będzie kosztować pewnie niewiele mniej niż sam laptop. Jest to model Dell Inspiron 15R.


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Dell nie ładuje po upadku

Postautor: e-help24eu » 11 kwie 2012, 23:32

...
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:44 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


Fi
Filips
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2012, 08:24

Re: Dell nie ładuje po upadku

Postautor: Filips » 14 kwie 2012, 09:47

Sprawdz w Biosie (F2) czy zasilacz jest wykryty.
Mozesz tez na wszelki wypadek zrobic testy http://support.euro.dell.com/support/to ... rue#Issue1

To na poczatek


Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: Dell nie ładuje po upadku

Postautor: OryginalneBaterie » 12 maja 2012, 10:32

Moim zdaniem to również kwestia elektroniki baterii i chyba kłania się wymiana na nową. Zajmuje się tym na co dzień,więc mógłbym tutaj pomóc i doradzić.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]