Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ra
rabbit
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:22

Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: rabbit » 17 sie 2009, 19:37

Witam. Kupiłem Della, kupiłem drugi twardy dysk (WD Scorpio BLUE 500GB) no i mam problem - w laptopie jest miejsce na drugi dysk, natomiast nigdzie nie mogę dostać kątowej przejściówki do jego zainstalowania, postanowiłem zatem, że ZAMIENIĘ dyski (oryginalnie mam 100GB i jest już całkowicie zapełniony przez Vistę). Na razie nowy dysk chodzi w zewnętrznej kieszeni.
Tylko mam pytanie - jak przegrać wszystkie dane na nowy dysk? Narzędzie "zarządzanie dyskami" pokazuje, że na oryginalnym dysku mam takie partycje: 220MB (Konfiguracja EISA); RECOVERY (D:) 10 GB; OS (C:) 99 GB; Partycja podstawowa 2,50 GB.

Trochę dużo tego. Może uda się zrobić kopię - tylko czy istnieje program, który pokaże i umożliwi mi skopiowanie tych (ukrytych chyba, bo normalnie wszystkich nie widać) partycji?
A może jednak można kupić gdzieś przejściówkę?
Jakieś pomysły?


Dell Inspiron 1720
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować pa

Postautor: DELLMania » 18 sie 2009, 12:56

rabbit pisze:Witam. Kupiłem Della, kupiłem drugi twardy dysk (WD Scorpio BLUE 500GB) no i mam problem - w laptopie jest miejsce na drugi dysk, natomiast nigdzie nie mogę dostać kątowej przejściówki do jego zainstalowania, postanowiłem zatem, że ZAMIENIĘ dyski (oryginalnie mam 100GB i jest już całkowicie zapełniony przez Vistę). Na razie nowy dysk chodzi w zewnętrznej kieszeni.
Tylko mam pytanie - jak przegrać wszystkie dane na nowy dysk? Narzędzie "zarządzanie dyskami" pokazuje, że na oryginalnym dysku mam takie partycje: 220MB (Konfiguracja EISA); RECOVERY (D:) 10 GB; OS (C:) 99 GB; Partycja podstawowa 2,50 GB.

Trochę dużo tego. Może uda się zrobić kopię - tylko czy istnieje program, który pokaże i umożliwi mi skopiowanie tych (ukrytych chyba, bo normalnie wszystkich nie widać) partycji?
A może jednak można kupić gdzieś przejściówkę?
Jakieś pomysły?


Najlepiej zamontować nowy dysk, zainstalować windowsa. Po tej operacji podłączyć stary dysk na USB (2.0 - dla szybszego transferu danych) i przegrać wszystko co potrzebne. W ten sposób będzie widać wszystkie partycje. (jeśli nie pot windowsem bezpośrednio w explorerze to na pewno w zarządzaniu dyskami).

Jeśli nie będzie chciał wpuścić do jakiegokolwiek katalogu to należy zrobić zmianę właściciela katalogu - do tego wymagany windows w wersji min pro.

W razie problemów pisz.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ra
rabbit
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:22

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: rabbit » 22 sie 2009, 14:07

Próbowałem użyć programów do klonowania dysków. I jedynie dobrze działający okazał się HDclone (free edition). Robi kopię dysku 1:1 sektor po sektorze. Reszta programów zepsuła mi (!) dysk źródłowy który mam z systemem. A zepsuła w ten sposób, że nie mam już punktów przywracania, nie uruchamia się jakaś usługa przy starcie (nie ma nazwy tylko numer) a co najgorsze - Vista (home premium) - nie może się aktualizować! Wyskakuje błąd (kod 80070003) - robię wszyssto, co Microsoft opisuje w wypadku tego błędu:
"Kliknij dwukrotnie folder Windows , a następnie kliknij dwukrotnie folder SoftwareDistribution. Kliknij dwukrotnie folder DataStore, aby go otworzyć, a następnie usuń wszystkie znajdujące się w nim pliki. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź. Kliknij przycisk Wstecz. W folderze SoftwareDistribution kliknij dwukrotnie folder Download, aby go otworzyć, a następnie usuń wszystkie znajdujące się w nim pliki." - wszystko po uprzednim zatrzymaniu usługi klienta DHCP - i... nic! dalej nie działa.

Może ktoś już miał podobny problem? Póki co spróbuję użyć plytki ratunkowej DELLa - zdaje się mam coś takiego i zobaczę, co potrafi. Ale co jak nie pomoże?


Dell Inspiron 1720
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: DELLMania » 22 sie 2009, 14:18

Nowy dysk ma mieć kopię tego starego dysku 1:1 żeby można było z niego startować ?
Czy chodzi tylko o przegranie ważnych danych ?
Nie lepiej by było od nowa zainstalowac system na nowym dysku i zgrać dane ze starego przez USB ?
Nowy system będzie lepiej funkcjonował, od nowa sterowniki w nowych wersjach (ściągnięte z netu).
Spróbuj może ściągnąć Windows 7. Słyszałem że jest dużo lepszy od Visty. System można przez rok używać, po roku trzeba zakupić lub skasować.
Jest kilka wyjść z sytuacji. Jenak jeśli chcesz mieć kopię dysku 1:1 (żeby stary system zachować) to może jakiś Norton Gohst ?
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=824&Norton+Ghost+12.0+PL

Powodzenia !


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ra
rabbit
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:22

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: rabbit » 23 sie 2009, 18:54

Nowy dysk ma mieć kopię tego starego dysku 1:1 żeby można było z niego startować ?
Czy chodzi tylko o przegranie ważnych danych ?

Dla mnie to jednoznaczne - po co komu dysk, który nie startuje...

Nie lepiej by było od nowa zainstalowac system na nowym dysku i zgrać dane ze starego przez USB ?

Niestety nie - to nie takie proste. A instalacja wszystkich programów od nowa, klucze aktywacyjne, hasła do poczty i wszystkich kont internetowych, hasła logowania do stron internetowych, forów w przeglądarkach, o rejestrowaniu ponownym wszelkich programów nie wpomnę, o personalizacji ustawień etc... dziękuję bardzo.


Dell Inspiron 1720
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: DELLMania » 24 sie 2009, 10:54

A próbowałeś ten program o którym pisałem ?
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=824&Norton+Ghost+12.0+PL

Opis:
12 wersja popularnego narzędzia do szybkiej i bezpiecznej aktualizacji, archiwizacji oraz odtwarzania systemu. Norton Ghost umożliwia zapisywanie obrazu dysku twardego na innym dysku twardym (także zewnętrznym) oraz na popularnych nagrywarkach CD i DVD, co ułatwia tworzenie kopii zapasowych istotnych danych. W przypadku awarii obraz ten może być bardzo szybko przeniesiony na dysk twardy co eliminuje konieczność ponownej instalacji systemu operacyjnego, sterowników, poszczególnych programów i danych. Program pozwala szybko przywracać poszczególne pliki, wybrane foldery lub cały dysk twardy. Możliwe jest także przyrostowe tworzenie kopii zapasowych, co oszczędza czas i miejsce na dysku. Wersja testowa jest w języku angielskim.

Powinno zadziałać.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ra
rabbit
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:22

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: rabbit » 24 sie 2009, 21:56

Ghost jest generalnie OK. Ale kiedy trzeba skopiować cały dysk wraz z podziałami na partycje (w tym ukryte i z różnymi systemami plików) to już sobie nie radzi. Nawet miał problemy z przywróceniem systemu z pliku obrazu, który to plik obrazu był zapisany na dysku sformatowanym w ntfs, a sam system, którego obraz robiłem był w FAT32. Tak więc do Ghosta się zraziłem. HDClone jest OK. Ale teraz i tak system mam zepsuty (nie aktualizuje się) i pewnie czeka mnie reinstalacja (jako system restore) - i może co nieco się uda. Ale nie mam póki co na to czasu. Niestety.


Dell Inspiron 1720
Ne
Neo
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:47

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: Neo » 25 sie 2009, 14:54

Spróbuj programem Paragon Partition Manager Professional w wersji od 9.0 w górę.
Wymontuj obywa dyski z notebooka, podłącz do zewnętrznej maszyny i zrób obraz starego dysku na nowy, ale na nowym dysku nie zakładaj żadnych partycji, Partition Manager sam je założy.
Potem na nowym dysku również za pomocą Partition Managera rozszerz partycje do wielkości nowego dysku.
Pozdrawiam


He
Hexenergy
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2009, 10:57

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: Hexenergy » 17 wrz 2009, 11:04

Przychylam sie do powyzszej opinii. Program Paragon Partition Manager Professional moze byc 9.0 powinien pomóc.


Baterie do notebooka marki HEXEN – HEXENERGY.PL
ra
rabbit
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:22

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: rabbit » 17 wrz 2009, 12:35

ze wcześniejzymi wersami Paragona miałem już do czynienia i trochę się zraziłem. Koniec końców zainstalowałem wszystko od nowa po formacie dysku. Trudno się mówi :)


Dell Inspiron 1720
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Inspiron 1720 jak zainstalować większy dysk/skopiować party?

Postautor: Iwona » 21 wrz 2009, 23:30

Acronis True Image umożliwia tworzenie obrazów dysków twardych, wybranych partycji lub plików i folderów. Program oferuje dwa rodzaje tworzenia obrazów. Standardowy, umożliwia tworzenie obrazów całych dysków twardych, wraz z systemami operacyjnymi, aplikacjami, ustawieniami użytkownika i wszystkimi danymi. W przypadku utraty całości lub części danych możliwe jest przywracanie stanu komputera bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego. Ponadto program pozwala na tworzenie i przywracanie obrazów indywidualnych plików i folderów, takich jak folder Moje Dokumenty lub określony plik. Program udostępnia wszechstronnego kreatora umożliwiającego wykonywanie wszystkich etapów tworzenia obrazu. Obrazy możemy zapisać na nośnikach CD lub DVD
Według mnie jest to jedyna bezpieczna metoda przeniesienia danych z jednego na drugi dysk. Zwłaszcza, że kreatora można wywołać z poziomu BIOS za pośrednictwem płytki BOOT - ującej


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]