Podział dysku na partycje Dell 1555

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
pa
pavio
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2009, 13:14

Podział dysku na partycje Dell 1555

Postautor: pavio » 28 cze 2009, 15:10

Przymaierzam się do zakupu swojego pierwszedo laptopa.Po długich zastanowieniach wybór padł na Della 1555 z komputronika.Pierwszą rzeczą jaką będę chciał zrobić to podzielić dysk na przynajmniej 2 partycje(na lapku będzie zainstalowana już vista) i zrobić obraz (np. w acronisie ,który rewelacyjnie sprawdz mi się na PC) partycji C (czysty system wraz z wsztskimi potrzebnymi sterownikami).Słyszałem że są z tym problemy.Czy będzie działało wtedy RECOWERY ? Bardzo proszę o szczegółowe podpowiedzi'krok po kroku.
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Podział dysku na partycje Dell 1555

Postautor: DELLMania » 01 lip 2009, 16:31

pavio pisze:Przymaierzam się do zakupu swojego pierwszedo laptopa.Po długich zastanowieniach wybór padł na Della 1555 z komputronika.Pierwszą rzeczą jaką będę chciał zrobić to podzielić dysk na przynajmniej 2 partycje(na lapku będzie zainstalowana już vista) i zrobić obraz (np. w acronisie ,który rewelacyjnie sprawdz mi się na PC) partycji C (czysty system wraz z wsztskimi potrzebnymi sterownikami).Słyszałem że są z tym problemy.Czy będzie działało wtedy RECOWERY ? Bardzo proszę o szczegółowe podpowiedzi'krok po kroku.
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam.


Jeżeli będzie to pełna płyta recovery to usunie podział na partycje i przywróci komputer do ustawień fabrycznych,
jeśli do komputera dołączone będą jedynie sterowniki oraz system operacyjny to przywrócenie systemu nie będzie pociągało za sobą konsekwencji utraty dodatkowej partycji.
Generalnie różnica pomiędzy notebookami a komputerami stacjonarnymi PC jest w wielkości oraz możliwości rozbudowy. Jeśli chodzi o system i instalacje oprogramowania różnego rodzaju to jest to identyczny proces w notebookach jak i PC.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ra
rabbit
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:22

Re: Podział dysku na partycje Dell 1555

Postautor: rabbit » 17 wrz 2009, 12:45

Do podziału na partycje obecnie najlepszy jest darmowy Easeus Partition Master. Co do Recovery - mnie i tak nie udało się tego czegoś uruchomić, więc w ogóle nie zawracałbym sobie tym głowy - jeśli masz sprawdzone programy do kopiowania (archiwizowania) partycji to na nich polegaj i już - i nie patrz na żadne recovery (patrząc po zagranicznych forach wielu ma z tym problemy).


Dell Inspiron 1720

Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]