lepkie klawisze

Tutaj możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej
en
eneskai
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2011, 16:24

lepkie klawisze

Postautor: eneskai » 10 cze 2011, 13:32

Witam, pech chciał, że moja przyszła druga połowa, machała łapkami przy szklaneczce soku... machała, machała i mi klawiaturę lekko zalała. Teraz lepi mi się spacja i cała lewa strona klawiszy troszkę ciężej działa.

Czy są na to jakieś sposoby bez wyciągania klawiszy? (Inspirion 15r 5010) czytałem gdzieś, że lepiej samemu ich nie rozbierać, choć może jest to łatwe, ale ciężej je włożyć.

Jeśli ktoś miał już doświadczenie z napojem wśród qwerty, to niech powie czy po jakimś czasie od klepania w klawisze, to lepkie cuś samo się wykruszy.

Dzięki za zainteresowanie, kończę, bo mnie już ręka boli od duszenia w klawiaturę! Chyba zacznę dusić sprawczynię.


EDIT:
włożenie klawiszy jednak nie jest trudne, choć to bardzo precyzyjna robota (na moje trzęsące się ręce pomogło piwo)
jak do tej pory spacja okazała się najłatwiejsza do założenia (wystarczy założyć druciki, najpierw górę później dół, a plastik sam wskoczy na żabki przy przyduszeniu)
Samo wyciąganie klawiszy wydaje mi się ryzykowne, ponieważ te białe żabki pod klawiszami są bardzo delikatne.

Natomiast przy próbie wyciągnięcia klawiatury, blokuje mi ją jeden z dwóch 'pręcików' wpuszczonych w głąb komputera, i nie mam pomysłu jak ją wyciągnąć, ponieważ przy silniejszym podważaniu klawiatura zaczyna się wyginać.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: lepkie klawisze

Postautor: DELLMania » 15 cze 2011, 16:29

A nie masz przypadkiem z drugiej strony kompa śrubki która trzyma klawiaturę ?

Tu masz widok co odkręcić żeby klawiaturę dało się wyjąć:
http://support.dell.com/support/edocs/s ... #wp1190007


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
en
eneskai
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2011, 16:24

Re: lepkie klawisze

Postautor: eneskai » 06 lip 2011, 09:44

byłem pewny że odkręciłem te dwie śrubki. niedługo będę próbował jeszcze raz.


St
StaszyJohn
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2012, 13:17

Re: lepkie klawisze

Postautor: StaszyJohn » 04 lut 2012, 13:20

Najlepiej powyciągać klawisze i przemyć te miejsca wodą z płynem. Mialem kiedys taki problem i w trakcie wyciagania klawiszy uszkodziłem jednego z nich, gdzies na forum znalazłem stronę http://www.klawiszedolaptopa.pl/ gdzie sprzedają pojedyncze klawisze do laptopów i udalo mi się dokupić ubytek.


Wróć do „Forum dyskusyjne - Drobne problemy, z którymi sami możemy sobie dać radę”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]