Inspiron 1720-nie może dokończyć instalacji Visty

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ra
rabbit
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:22

Inspiron 1720-nie może dokończyć instalacji Visty

Postautor: rabbit » 12 wrz 2009, 15:32

Witam. Po moich bojach (nieudanych) z klonowaniem dysku postanowiłem zainstalować Vistę (home premium) na czysto - wszystko instaluje się do momentu wyświetlenia:
"kończenie instalacji systemu"
i... kropki się pojawiają i mrugają (pasek postępu) i tak w kółko - raz czekałem godzinę, raz nawet trzy to zgasł ekran...
W każdym razie Vista się nie instaluje. Gdy zrobię reset to vista również nie startuje (widać tylko pasek postępu, który sobie lata w kółko).
Czy ktoś wie, gdzie leży przyczyna? Czy może trzeba odblokować jakąś opcję w BIOSIE? dawniej w zwykłych kompach bylo cos, co sie nazywalo "antivirus" i zapobiegalo zmianie MBR dysku chyba i trzeba bylo to wyłączyć, zeby zainstalować system - a teraz?
A może to jeszcze co innego?


PS. Mam na partycji recovery również jakiś firmowy obraz dysku (zrobionego przez Della) - ale jak z niego odzyskać system? Jest tam też programik Dell PCrestore, ale jak go uruchomię w windowsie to się zawiesza, są inne sposoby?


Dell Inspiron 1720
ra
rabbit
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:22

Re: Inspiron 1720-nie może dokończyć instalacji Visty

Postautor: rabbit » 17 wrz 2009, 12:37

Problem rozwiązany - wyłączyłem AHCI w Biosie i wszystko poszło pięknie. Partycja Dell Recovery z obrazem i programem okazała się niestety bezużyteczna - nie udało się z tego mechanizmu skorzystać. Na szczęście już nie jest mi potrzebny.


Dell Inspiron 1720

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]